czwartek, kwiecień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

kupiłam pawiookie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: kupiłam pawiookie

Odp: kupiłam pawiookie 25/01/2019 09:45 #50651

Monis napisał:
Moja pawiooka połyka 4-5 krewetek i tak je mieli z 10 min potem kolejne czy to normalne? Ile ona na raz powinna dostać? poniżej foto jak jest zapchana... może się udusić?

Nic się nie martw, ten typ tak ma KLIK
  • omega
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 25/01/2019 09:46 przez omega.

Odp: kupiłam pawiookie 25/01/2019 21:14 #50652

są to mrożone krewetki ,kupiłam serca wołowe ....zero zainteresowania ....jutro ten hakiri suchy dostaną...zobaczymy...powoli już zaczynam myśleć że tylko krewetki lubią...u mnie w okolicy jest dużo wędkarskich sklepów może tak ddżownica kalifornijska by podeszła potworkom ???postanowiłam zrezygnować z ochotki całkowicie a pani w zoologicznym poleca jakąś dużą ochotkę nie pamiętam nazwy ale podobno duże robaki..warto czy też strach o choroby?pawiooka albinos pływa w innej części akwarium,bardzo pilnuje terytorium atakuje dużą ciemną pawiooką bardzo......
  • Monis
  • Użytkownik

Odp: kupiłam pawiookie 26/01/2019 08:26 #50653

Spróbuj podać im dendrobyne (dżdżownice) albo rosówki (większe dżdżownice) możesz jeszcze śmiało karaczany argentyńskie albo świerszcze.Moje pawiookie dostawały szału jak pokarm im uciekał.Świerszcze czy pasikoniki łapałem sam latem, rosówki tak samo po deszczu u lesie możesz nałapać ich mnóstwo.
Hikari myślę, że bez problemu będą Ci jadły zarówno pływający jak i tonący.

Co do źródeł pokarmu to zawsze ryzyko, że coś przyniesiesz do akwa ale tym tokiem myślenia to musiałabyś tylko ryby karmić chemią.

Odp: kupiłam pawiookie 26/01/2019 12:03 #50654

Białe robaki (w każdym wędkarskim) to coś za czym szalały, ale wszystko we właściwych ilościach. Drewnojady też są super, z tym, że tu już podrośnięte pawice bardziej. Twardy chitynowy z zew. świetnie wpływa na układ pokarmowy, ale trzeba pamiętać, że są mocno kaloryczne i tłuste, więc nie należy przekarmiać - raz ma tydz. spokojnie wystarczy. Do tego jak kolega wyżej wspominał, świerszcze, dżdżownice, mączniki (mniejszy kolega drewnojada).
No i podstawa.. Hikari, to naprawdę świetny pokarm - Gold + Staple coby mieszać im trochę. I to w zupełności wystarczy, a od święta można i kawałek surowego mięsa podać (kurczak, wołowina, wieprzowina..byle nie tłuste, tylko samo mięso).

PS na pozbycie się chemii i innych takich w "robalach" (o ile chce Ci się bawić - mnie nie chciało) to można zrobić im głodówkę w czystych trocinach co by wydaliły wszelkie nieczystości i wstępnie się oczyściły, lub w jakimś roztworze - gdzieś kiedyś o tym czytałem.

PS2 jak nie będą na początku chciały jeść Hikari - bo twarde i trzeba 'gryźć' - to wystarczy 1-2 dniowa głodówka. Szybko się przestawią gwarantuję
  • omega
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): 1andy1

Odp: kupiłam pawiookie 26/01/2019 14:11 #50655

serca tylko drobiowe
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: kupiłam pawiookie 26/01/2019 14:13 #50656

Dziękuję za odpowiedzi ,nie chcą hikari dziś już pięknie pluły tym,nie dostaną już dziś nic jutro od nowa hikari ... zobaczymy... mam wrażenie że dokładnie wiedzą co chcą bym podała... dziś pluneła prosto w szybę tym hikari ,prosto we mnie ????????????
dziś zjadły pokrojoną wątróbkę drobiową ....bardzo im smakuje ...jak często mogę ją podawać?
dostałam małego suma marmurkowego...podobno bestia z niego wyrasta ...
  • Monis
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 29/01/2019 20:09 przez Monis.

Odp: kupiłam pawiookie 24/03/2019 19:33 #50664

Jak z tą agresją sprawa dziś się ma?
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.