środa, grudzień 02, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pawiookie 700 l
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pawiookie 700 l

Odp: Pawiookie 700 l 13/01/2020 11:26 #50825

Ja, jak wcześniej wspomniałem, nie szalałbym z obniżaniem temp. Tu nie chodzi o trzymanie wszystkich sztuk w zgodzie (przy takim założeniu ok, można) a o szybki dobór parki i tej docelowo trzymaniu, jeżeli dobrze zrozumiałem. Zatem dążyłbym do tego, a przyspieszyć w tym może właśnie szybki metabolizm (wzrost) oraz 'chęć' do dobrania.
Poza tym 15cm to jeszcze wciąż mocno rozwijające się osobniki i lepiej zapewnić im optymalne warunki ok 26st.C.
W późniejszym terminie, gdy parka już się dobierze i pozbędziesz się reszty, to przy pawich można spokojnie pozbyć się grzał w ogólę! Ja i wielu innych kolegów tak uczyniło i było bez problemów.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Pawiookie 700 l 18/01/2020 11:39 #50826

Osobiście na pewno bym nie zmniejszał temp. tak młodym osobnikom. Nie są to w końcu ryby które wymagają corocznego zimowania. Bałbym się, że przy obniżonej temp. nie urosną tak duże jakby mogły. Kiedyś też miałem pawiookie kilka sztuk i były 2 miesięczne przepychanki po czym wszystko się unormowało. Temat walk powrócił dopiero przy rybach które zaczynały dobierać się w pary. Po doborze została parka a resztę oddałem.

Odp: Pawiookie 700 l 24/02/2020 17:07 #50858

Witam ponownie,
Mała aktualizacja dotycząca zbiornika: ponieważ nie mogłam się zdecydować z temperaturą plus ostatnio miałam urwanie głowy - wszystko w akwarium zostało po staremu. Czyli temperatura 24 stopnie, podmiany raz w tygodniu, karmienie granulat plus krewetki i filety - chociaż właściwie to raczej powinnam napisać krewetki i filety plus granulat Ryby chyba przeczuwały że jak się nie uspokoją to zacznę za bardzo kombinować i od jakiegoś czasu jest względny spokój Czasem się trochę poprzepychają ale generalnie nie ma już postrzępionych płetw itp.Póki co czekam aż się potwory zaczną w pary dobierać
  • Ivlonka
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.