środa, sierpień 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

jak zrobić żeby 3+2=5
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: jak zrobić żeby 3+2=5

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 11:10 #5488

Flex napisał:
temperatura 23, zapchałem je wieczorem filetami do oporu, takiego ze juz nawet dwie sztuki nie chciały jeść jak dokarmiałem resztę, wstaje rano a tu sieczka...

A może - owszem, przegrodź, ale z jednej strony red i nominatywna, a z drugiej red i dwie nominatywne? A za jakiś czas, gdyby coś się zaczeło psuć w "celach", kolejne przetasowanie?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 11:26 #5489

zanim zrobiłem numer Meśka z nocowaniem w wiaderku zostawiłem dwie nominatywne po jednej stronie i jedną z moich obserwacji najbardziej łagodną wpuściłem do redów ale po kilku godzinach z powrotem ją przerzuciłem bo jeden red jej życia nie dawał, chyba zacznę wielkie tasowanie, kombinacji jest sporo może trafię ten idealny zestaw
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 23:15 #5551

trochę sie porobiło przez tą noc w wiaderku... ospę zauważyłem u rybek, dzwoniłem do znajomego i ten polecił mi Sera Protazol bo nie zabija bakterii nitro i bardzo skuteczny, chyba jutro zaaplikuję, stosował ktoś z Was?
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 23:18 #5552

Tu masz sporo o ospie ryb i jej leczeniu:
>>>

www.pawiookie.pl/index.php?option=com_co...;id=14&Itemid=29
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 16/03/2008 23:19 przez kamyllo2.

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 23:25 #5553

czytałem oczywiście i szukam czegoś co jest raz nie szkodliwe dla biologii w filtrze, dwa jak najmniej kłopotliwe (mogę to zrobić w swoim zbiorniku), kolega (co ma dyski:P ) polecił mi ten protazol, 35 zł buteleczka na 500 litrów, powiedział mi, ze to zabija cysty, pływki i pasożyty na skórze. Ichtiosan i FMC mam w domu pod ręką ale jakoś się ich obawiam
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 23:34 #5554

Flex napisał:
czytałem oczywiście i szukam czegoś co jest raz nie szkodliwe dla biologii w filtrze, dwa jak najmniej kłopotliwe (mogę to zrobić w swoim zbiorniku), kolega (co ma dyski:P ) polecił mi ten protazol, 35 zł buteleczka na 500 litrów, powiedział mi, ze to zabija cysty, pływki i pasożyty na skórze. Ichtiosan i FMC mam w domu pod ręką ale jakoś się ich obawiam

Protazol to dawny Ciliol, w składzie ma zieleń malachitową (jeżeli wierzyć temu linkowi: www.sera.de/index.php?id=347&L=12) - więc powinien być skuteczny. Flex - daj znać, jak się skończy kuracja, jeżeli sukcesem - będziemy mogli poszerzyć naszą listę sugerowanych środków na ospę (oczywiście pod warunkiem, że zgodzisz się na gwarantowaniem własnym nickiem skuteczności preparatu ).

Trzymam kciuki.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 16/03/2008 23:48 #5557

jeśli będzie dobry to na pewno! swoją drogą ciekawi mnie to, że zawiera zieleń malachitową tak jak ichtiosan ale podobno bakterii nitryfikacyjnych nie rusza, to możliwe?
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 17/03/2008 00:02 #5558

dobra chyba mam, w tym protazol jest 'malachite green base' dokładnie jest to carbinol base to jest inna forma zieleni malachitowej, jest bezbarwna i co najważniejsze dużo lepiej wchłania się przez błony komórkowe, Ichtiosan to jest Malachite Green Chromatic MG, a ten protazol to Malachite Green Carbinol Base heh można się czegoś nauczyć z racji tego, że moim rybkom się zachciało zachorować

PS pomogło mi http://en.wikipedia.org/wiki/Malachite_green część "Structures of malachite green and related compounds"
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 18/03/2008 20:56 #5582

wieści mam bardzo dobre, co prawda neta nie miałem, ale ospy też nie mam, wczoraj o 15 zaaplikowałem 18ml Protazolu (tyle co na 360 litrów wody), dziś nie ma śladu kulorzęska, przed 20 zrobiłem podmiankę bo po tym preparacie trzeba po 24h 80% wody podmienić, nie wiem jak to wpłynie na biologię w akwa, ale ogólnie błyskawiczne działanie, cena 38zł za 25ml raczej się opłaca
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: jak zrobić żeby 3+2=5 22/03/2008 22:47 #5730

Witam,

właśnie wykryłem ospę w swoim akwa, po dołożeniu 2 bocji. Na razie rafał polecił mi stosować sól i temp. A we wtorek jak będą otwarte sklepy może kupię ten specyfik, to w akwarystycznych sklepach można dostać?
  • Serek
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.