czwartek, kwiecień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Krystalicznie czysta woda.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Krystalicznie czysta woda.

Krystalicznie czysta woda. 17/02/2013 11:27 #47516

Akwarium 250x70x70 1225l,akwarium ma 7-miesiecy.
Dwa korzenie mangrowca,piasek kwarcowy 0,5-1,2mm.
Channa marulioides 3szt 50cm,sum plaskopyski 50cm.
Woda tem.24c (dwie grzalki eheim 300w),no2-0 ,no3-20.
Filtracja eheim 2260 2szt(bio ceramika,3-szt gabki 30x5cm ppi10,ppi20,ppi30)skimmer jbl.
Dwa filtry narurowe 10cali,gabka 26x7cm ppi20.
Filtr wwnetrzy 2400l/h gabka 40x10x10cm ppi30.
Oswietlenie sylvania aqlastar 10000k(2szt t5 54w-2szt t5 39w).
Woda jest czysta ale ma takie drobinki widocze tylko z bardzo bliska.
Stosowalem wate,wklady sznurkowe 5mikronow i dalej to samo.
Ryby karmione oszczednie co dwa-trzy dni krewetki,tilapia,serca indyka raz na dwa tygodnie(w tej chwili jedna na diecie).W akwarium jest czysto,wode podmieniam co tydzien 250l.Mialem 500ml purigenu,wyciagniety od dwoch tygodni(podobno ogranicza poziom bakteri w filtrach,nie mam problemu z no3,mial tylko jedno zadanie i sprawdzil sie w 100%-nie trawie wody koloru herbacianego).Korzen mangrowca ma wymiary 130x60x30cm i nie da sie go wycignac z akwarium(znalazl sie w akwarium powycieciu jednego wzmocnienia),czyscze go raz na miesiac ,mialem 20cm gibicepsa(jego odchody snily mi sie po nocach)Czy winowajca tych drobinek w wodzie moze byc korzen czy biologia jeszcze kuleje.
  • leski
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 17/02/2013 11:30 przez leski.

Odp: Krystalicznie czysta woda. 17/02/2013 20:20 #47519

Hmmm... gówna jak się po nocach śnią to podobno problemy jakiś. Tak mi babcia mówiła kiedyś

Te gówna ratują całe życie w akwarium czasami daj im szanse.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Krystalicznie czysta woda. 17/02/2013 20:24 #47520

Rysiek napisał:
Hmmm... gówna jak się po nocach śnią to podobno problemy jakiś. Tak mi babcia mówiła kiedyś

haha
  • malet7
  • Użytkownik

Odp: Krystalicznie czysta woda. 17/02/2013 21:57 #47523

Do Twoje filtracji raczej przyczepić się nie można.

Z pokarmów krewetki potrafią dawać zawiesinę - chityna nie jest trawiona przez ryby, moje ryby memłają krewetki mocno w pyskach, brudząc niemiłosiernie.

Kwestia biologii - zawsze możesz spróbować sztuczki z liśćmi z niezarybionego zbiornika wodnego - uzupełniając w ten sposób łańcuch pokarmowy w swoim zbiorniku. Wspomniane liście nie muszą się poniewierać w zbiorniku, możesz je włożyć chociażby do worka po cebuli (oczkowanego), a to co się wysypie na dno zwyczajnie odmulić. Przez kilka dni możesz się spodziewać różnych pełzających stworzeń, potem sytuacja się klaruje, woda również

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Krystalicznie czysta woda. 18/02/2013 10:20 #47528

Channy i sum karmione szczypcami jedza bardzo czysto,polykaja pokarm w calosci.(mialem kiedys pawiookie i wiem o czym piszesz)
Mam jeszcze kozuch bakteryjny,mniejszy-wiekszy ale jest, skimmer caly czas go sciaga,powierzchna wody faluje na maxa(falownik 5tys.l/h)
Warunki sprzyjające powstaniu.
-zastoje wody w akwarium, jej słaba cyrkulacja,
-brak zabezpieczenia akwarium przed zanieczyszczeniami z powietrza,
-zaniedbanie akwarium i dopuszczenie do kumulacji dużej ilości zanieczyszczeń organicznych,
-pozostawianie na powierzchni nie zjedzonego pokarmu ryb.
Nic takiego u mnie nie ma miejsca.
Walcze caly czas ze skutkiem a jaka jest przyczyna tych bakteri?
Ja do gowien nic nie mam ale to co wyprawial gibiceps to byl szok,zbieralem odchody rano i wieczorem.Skrobal korzen i wydalal(jakis zlosliwy mi sie trafil)W tej chwili wszystkie gowna zamiataja filtry.
  • leski
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/02/2013 12:48 przez leski.

Odp: Krystalicznie czysta woda. 18/02/2013 13:18 #47529

Ja myślę że po prostu jesteś przeczulony troszkę na tym punkcie,wyrzuć ryby i zobaczysz kryształ bez paproszków,albo danio zapodaj ze 200sztuk.

To są duże drapieżniki i zawsze będzie nie do końca idealnie,albo będzie idealnie tylko po nocy tak jak u mnie po nocy mam kryształ potem ryby robią swoje i już mam paproszki.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: Krystalicznie czysta woda. 20/02/2013 20:04 #47538

Jak dla mnie. Na zdjąciu woda idealnie czysta.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Krystalicznie czysta woda. 21/02/2013 16:19 #47544

leski napisał:

Woda jest czysta ale ma takie drobinki widocze tylko z bardzo bliska.

Usiądź wygodnie daleko od akwarium i delektuj się widokiem a nie trzęsiesz się nad drobinami
niedługo bakterie w filtrze będziesz ustawiał w rzędy
Nie dajmy się zwariować, to ma być przyjemność
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.