środa, sierpień 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przywry skrzelowe
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Przywry skrzelowe

Odp:Przywry skrzelowe 18/09/2008 19:33 #12854

Zbrojniki chyba nie odczuły tego prazikwantelu pawiookie jak na razie przestały polegiwać, ale oddychają dalej średnio i nieraz się 'dławią', na pewno potrzeba trochę czasu żeby to się poprawiło woda odpływa, zaraz będzie podmianka i koniec pierwszej kuracji
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 19/09/2008 13:04 #12878

Z tego co się poprawiło od wczoraj to: ryby wogóle nie leżą na dnie i nie 'dławią się' mogłyby jeszcze odrobinę spokojniej oddychać - jak kiedyś, poczekamy zobaczymy co do zbrojników to odrobaczanie prazikwantelem mogę polecić wszystkim posiadaczom Panaque bo nie widać po nich żeby cokolwiek odczuły negatywnie
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 25/09/2008 14:44 #13159

Moje ryby w pełni zdrowia ale powtórka musi być, więc zgodnie z ulotką i równiutko tydzień po, bo tez o 13:30 wlane bez problemów jak tydzień temu, faktycznie ten prazikwantel dla ryb jest nieszkodliwy, bo nie zauważyłem żadnej różnicy w zachowaniu, to na pewno lepszy wybór przeciw przywrom niż Trichlorfon, wieczorem podmianka i mam nadzieję mój ostatni wpis w tym temacie dotyczący leczenia przywr w moim akwarium
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 21/10/2008 20:26 #14244

Czytam czytam i pewna nie jestem.
Wczoraj kupiłam żywczyka w wędkarskim. 30 małych stynkowatych rybek, tyle że to nie stynka i nie głowacica (a tak mi w wędkarskim powiedziano ), rybki wyglądają jak kosiarki tylko że ciemny pasek jaśniejszy. Nieważne.
Wczoraj nie działo się nic oprócz makabrycznej wyżerki i polegiwania kwadratowych ryb na dnie z przeżarcia (tak mi się wydaje). Dziś natomiast jedna mnie zaczęła zastanawiać bo dwa razy złapałam ja na ruchu jakby chciała coś wypluć. Polegują na dnie, ale nadal kwadratowe od żarcia, podpływają tez do powierzchni - w taki sposób jakby coś tam pływało - jak przymierzanie się do złapania chrząszcza. Nie wiem czy inaczej oddychają - wydaje mi się że tak. Jednak obawiam się, że to ja za dużo przeczytałam i mogę mieć "paranoję" Od wczoraj przy 26 stopniach w dzień i 25 w nocy nie ma bata - cykl rozwojowy by się nie zamknął.
Apetyt dopisuje, wybredne się już stały i zjadają głównie głowy, pływają mi potem korpusy Póki żywiec jest nie tykają niczego innego.
Mam paranoje czy nie ?
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 21/10/2008 21:17 #14246

Chyba paranoja;)
Moje natomiast glowy wypluwaja a korpusy zjadaja:laugh:(prawie jak ssaki-kada ma swoje upodobanie;) )
  • marioo
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 21/10/2008 22:34 #14247

Monika napisał:
Dziś natomiast jedna mnie zaczęła zastanawiać bo dwa razy złapałam ja na ruchu jakby chciała coś wypluć. Polegują na dnie, ale nadal kwadratowe od żarcia, podpływają tez do powierzchni - w taki sposób jakby coś tam pływało - jak przymierzanie się do złapania chrząszcza. Nie wiem czy inaczej oddychają - wydaje mi się że tak.
Mam paranoje czy nie ?

Z pokarmu? Od wczoraj? IMO mało prawdopodobne. Na parametry wody w akwa bym natomiast zerknął No i cieplej jakby sie zrobiło, w akwa też?
Jeżeli tak, to i tlenu w wodzie mniej.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 22/10/2008 07:42 #14253

Cieplej w akwa nie. Parametry ... prawdopodobne - dziś podmianka.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 28/12/2008 21:41 #16264

hmmm, jakby tu zacząć... może jestem przewrażliwiony, ale widzę po moich rybach jakiś 'niepokój', do tego lubią się głową obetrzeć o piach 'jak kiedyś', samiec częściej leży, no i śluz na głowie coś chyba mętniejszy jest podejrzanie (miejscami trochę bielszy), wczoraj skubany nawet płetwy skleił czego wcześniej nie było, szalę przechyliło to że dziś znów widziałem to dziwne 'dławienie się/kichanie' - u większego zbrojnika, tak ogólnie ryby oddychają jak dla mnie normalnie, żeby było 'zabawniej' zauważyłem ciekawą zależność, praktycznie z zegarkiem w ręku mam powrót przywr (lub nie przywr) - co 3 miesiące, popatrzyłem na swoje wypociny pierwszy raz to był koniec czerwca, potem koniec września i teraz koniec grudnia a ja znowu 'coś' widzę... nie wiem albo nie umiem tego robactwa się pozbyć, albo co 3 miesiące sam mam jakąś jazdę , albo to nie są przywry?! może to Costia?
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Przywry skrzelowe 29/12/2008 18:31 #16291

Teraz na spokojnie... na prawdę tak jest, czy to jeszcze świąteczne procenty ?
Żarty, żartami, ale jak sprawy się maja dziś?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Przywry skrzelowe 29/12/2008 18:42 #16292

Przez cały dzień nie wypatrzyłem ani jednego 'kichnięcia', oddychają 100% normalnie, no ale obcieranie głową dalej, przebarwiony śluz na głowie dalej, dziś widać szczególnie biały nalot jest na złączaniu łusek w niektórych miejscach, no i ten samiec podejrzany nieraz poleży sobie i w tym czasie trochę płetwy klei, jak na tym zdjęciu co Rafał kiedyś wrzucał po zatruciu błotniarkami... podgrzeje chyba wodę bo do lania chemii do wody mnie nie korci narazie, jedynie myslałem czy temu samcowi nie podać czegoś z pokarmem --> Pratel lub metronidazol, bo on na 100% coś ma i to chyba w gdzieś w przewodzie pokarmowym, może ten śluz to objaw poboczny osłabienia jakimś wewnętrznym pasożytem? wtedy gdyby np pratel mu pomógł podałbym wszystkim razem z pokarmem, z tym nie będzie problemu.
  • Flex
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.