poniedziałek, luty 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Chora Pawica
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Chora Pawica

Chora Pawica 03/01/2014 18:10 #48354

Witam wszystkich forumowiczów i od razu przechodzę do tematu. Otóż od kilku dni moja pawica cierpi. Leży ciągle na dnie. Zaczęło się od tego że na jej ciele( głównie na płetwach) pojawiły się małe plamki, które po kilku dniach odpadły, tzn. w ich miejscu pojawiły się dziury w płetwach na wylot. Ryba co jakiś czas przepływa kawałek i zmienia bok. Nie ma apetytu. Zafundowałem jej dwukrotną pięciogodzinną kąpiel w capiforte zoolka ale nie widać poprawy. Pozostałe trzy pawice są w pełni zdrowia. Zbiornik 560 litrów.Ponadto na dolnej wardze pojawiła się biała wypukła grudka.Zdaję się że podobne pojawiają się na oczach. Biologia w normie.

Proszę poradźcie coś
Załączniki:
  • leny996
  • Użytkownik

Odp: Chora Pawica 04/01/2014 18:54 #48355

• King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 05/01/2014 10:50 przez King.

Odp: Chora Pawica 06/01/2014 21:17 #48358

Jeśli masz mniejsze akwarium (szpital) to ja bym ją tam wrzucił i na początek codziennie podmieniał obficie wodę, ewentualnie jakiś specyfik ale tylko po trafnej diagnozie!
  • fleder
  • Użytkownik

Odp: Chora Pawica 15/01/2014 00:24 #48366

Jak kuracja?
Pacjent żyje czy wyleczony z życia?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Chora Pawica 15/01/2014 10:59 #48367

Niestety podopiecznej się pogorszyło mimo kąpieli w osobnym zbiorniku. Skończyło się utratą oka i agonią. W związku z tym musiałem skrócić jej cierpienie. Na domiar złego zaobserwowałem podobne plamki na pozostałych pawicach. Parametry wody są prawidłowe, mimo to podmieniłem połowę zbiornika i zastosowałem preparat Sera przeciw pasożytom i grzybom. Nie mam pojęcia co może je atakować
  • leny996
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.