piątek, październik 19, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wiciowce
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wiciowce

Odp: Wiciowce 07/03/2018 13:32 #50375

nie powiesz mi ze serca indycze zle wplywaja na ryby
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Wiciowce 08/03/2018 07:17 #50376

To że ryby żyją, jedzą i funkcjonują na tym mięsie nie znaczy że jest dla nich dobre.
Ryby powinno się karmić tym co mogą spotkać w naturze. Drobne rybki, robactwo, mięczaki itp a nie ptaki i krowy.
Układ trawienny ryby nie trawi wszystkich tłuszczów zwierząt stałocieplnych i ten tłuszcz nie jest metabolizowany. Ryby karmione mięchem mają organy zawalone złogami tłuszczu co powoduje ich przedwczesną śmierć i nieproporcjonalny wzrost.
Popatrz np na pielęgnice managuańskie i zauważ że ryby karmione kurczakami są dziwnie pogarbione i nienaturalnie pokrzywione. To tylko taki jeden przykład na szybko.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Wiciowce 08/03/2018 11:56 #50378

oi tam tuptus już tak nie przesadzaj. Jak od czasu do czasu dasz kawałek nie tłustego mięska to nic się nie stanie, a i zróżnicowanie w diecie jest dość ważne. Głównie chodzi o to, żeby nie karmić mięchem non-stop. Raz na miesiąc czy nawet kilka, nie spowoduje nic złego. To tak jak z fast food'ami, czasem trzeba sobie pofolgować
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Wiciowce 08/03/2018 17:56 #50380

Panowie sprawa się wyklarowała,metronidazol zrobił swoje rybska jadły jak szalone ale odchody nie były za fajnpe.Zapodałem cestal plus ponieważ metro na nicienie nie działa, kuracje kończe za tydzień i już praktycznie brzydkich kupsk nie widać.

Dupa wielka jedna mało je dostaje jakieś korby i pływa długości akwarium w jedna i drugą.
Rano na filtrze znowu śluzowate gluty odchodów,wiciowce powróciły?
Zbiornik 450l
filtracja eheim 2228 razy dwa
głowica at203 z gąbką
brzęczyk do napowietrzania
podmiany 2 razy w tyg po 50% przed podmiana testy No3 pokazują 20 lub ciut wyżej.
obsada 5 sztuk młodych albino tiger i glonojad.
Nie wytrzymałem i zamówiłem mikroskop taki jak polecali na forum paletkowym zobaczymy co z tego wyjdzie.
Fotka wstwiona czy to mogąbyć jaja pasożyta?
Załączniki:
  • Mentzer
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/03/2018 23:35 przez Mentzer.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.