wtorek, kwiecień 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 15/02/2013 12:20 #47494

A jak wytrzymałość wzdłużną całego akwarium na przełamania?
Zrobisz z 6mm dla oszczędności a później baniak pęknie na pół?
Osobiście zrobiłbym najmniej z 10mm i spał spokojnie.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 15/02/2013 13:36 #47496

Tuptuś ja się nie upieram przy 6mm,też chcę spać spokojnie
Niemniej jednak chciał bym zweryfikować informacje zawarte w tabelach na stronach producentów akwariów i zrozumieć,dlaczego podaje się inne grubości, a w praktyce stosuje się inne.
  • SG1
  • Użytkownik

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 15/02/2013 15:00 #47497

Zawsze można inaczej tylko przy większych gabarytach akwarium lepiej się zabezpieczyć i mieć jak to napisał Tupek "spokojny sen". Niż się budzić po nocach i sprawdzać czy, wszystko w porządku. znam taki przypadek w realu

Tabele i wzory to matematyka i pewnie masz tu rację.
Dochodzi na pewno kwestia budżetu bo, każda grubość mm kosztuje.

Zresztą........ nie wiem tego na 100% ale, bardzo ważne są tu techniki klejenia jak i same wzmocnienia czy to poprzeczne czy podłużne. Dzielenie dna itd. To pewnie w tabelach nie jest podawane przynajmniej w tych standardowych.
Profesjonalne wyliczenia zapewne to uwzględniają a, raczej komputer.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 15/02/2013 18:11 #47498

Tabelki należy weryfikować ,dla tak znacznych gabarytów . Naprawde jest wiele aspektów które mają wpływ na grubość szkła .
Pamiętajmy że cisnienie jest takie samo dla słupa wody,niezależnie od długości ,ale czym dłuższe tafla, tym wzrasta krzywa naprężeń .

Ja jako producent chcę spać spokojnie ,podobnie jak użytkownik .
Ostatnio zmieniany: 15/02/2013 18:12 przez Przemek Wieczorek.

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 26/03/2013 11:56 #47730

Witam panów.
Mam pytanie. Posiadam ok 800.900 zl na akwa(z pawicami). Nie chcialo mi sie wszystkiego czytac co tu pisaliscie, strasznie mi net wolno chodzi na tele. Chcial bym akwa 200x40,50,60hx60,70 nie wiem czy za tyle kasy to mozliwe? Myslalem o zastosowaniu blachy na boki, dno i tyl akwa. Czy tak wyjdzie taniej? Moze macie pomysl na inne wykonanie. Jesli za malo mam kasy na ten litraz to jak by sie dalo zrobic w takim budrzecie? Moze ktos by sie podja? Mieszkam w bialej podlaskiej, moge podjechac do wawy i lublina

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 26/03/2013 17:51 #47733

Cześć,mysle że najlepszym rozwiązaniem będzie gdy zagadasz do Przemka na priva!!! Jest w temacie i zna sie na rzeczy,ale to tylko moja sugestia.
  • fabio
  • Użytkownik

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 27/03/2013 14:08 #47740

1995Mati11
Coś tam sklecisz za te pieniądze, no skleisz.....powaga
Tylko te 40cm to w ogóle nie uwzględniaj 50cm gdziekolwiek by było czy na szer. czy na wys.To nie zbędne minimum
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 28/03/2013 07:12 #47741

Przy tak relatywnie malutkich litrażach ,tylko szkło .Pod względem ekonomicznym oraz estetycznym .

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 06/04/2013 23:33 #47775

Przemek sorki sam zmieniam. Dzięki za odpowiedz.
Załączniki:
  • volf
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 07/04/2013 09:43 przez volf.

Odp: Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana 07/04/2013 09:26 #47783

Prosze mnie nie pytać o wyceny na forum ,prośba aby moderator usunął z wątku zapytanie o wycenę .

Dziś w nocy nie próżnowałem

Ciąg dalszy szafeczek stylizowanych na wzór ADA .

Jak wam się podoba bryła

Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.