czwartek, lipiec 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Filtr narurowy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Filtr narurowy

Filtr narurowy 20/02/2013 23:28 #47539

Witam.

Chciałbym poruszyć temat stosowania filtrów narurowych.
Akwarium: 145 x 50 x 55H.
Obsada: mają być dwie pawice i dwa kiryśniki czarnoplame
Podłoże: około 2 cm piachu/drobnego żwirku
Wystrój: jeden większy korzeń + dwa w kształcie litery L po rogach akwarium - mające na celu zasłonięcie rur od filtrów.
Rośliny: mech jawajski i anubias na korzeniu.
Oświetlenie: dwie żarówki led 4,5W.

Teraz zbiornik filtruje Unimax 500 (wkłady jak w standardzie) i JBL 1501 (wkłady jak w standardzie poza gąbkami, które zastąpiłem watą) z założonymi prefiltrami na wlotach. Moim problemem jest unoszący się w toni syfek. Wymyśliłem sobie, że na kubełki założę filtry narurowe. Czy ma ktoś z Was doświadczenia z taką filtracją? Widzę, że Leski poruszył podobny temat.
Myślicie, że jeśli założę na oba kubły te narurowce to będę mógł pozbyć się wkładów mechanicznych w filtrach i zastąpić je np. ceramiką? Czy prefiltry na wlotach + owe narurowce poradzą sobie z filtracją mechaniczną?

Odp: Filtr narurowy 21/02/2013 07:59 #47540

Kiryśnik kocha kopanie w dnie przy tych rybkach zawsze będzie się coś unosiło w toni.Gąbka na wlocie kubełka lepsza,bo nie zajmuje miejsca w kubełku i można dosypać złoża,jak jesteś mocno uczulony na te paproszki to daj włókninę na wlot.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: Filtr narurowy 21/02/2013 08:40 #47541

allegro.pl/puszka-filtry-do-wody-bluefil...ter-i3047851848.html
Kupujesz cos takiego i masz 25cm grubosci gabek jakich chcesz.Jesli dasz bardzo drobne gabki to bardzo szybko spadnie wydajnosc filtrow,sr.tej puszki jakies 6-7cm.
  • leski
  • Użytkownik

Odp: Filtr narurowy 21/02/2013 11:31 #47542

Dzieki Leski.

Rozumiem, że tą puszkę wkładam w środek narurowca? Wykładam je różnej "gęstości" gąbkami?

Odp: Filtr narurowy 21/02/2013 16:13 #47543

Załóż na rury ssące bardzo drobne gąbki od filterków napędzanych brzęczykiem.
Przez taką gąbkę kubeł będzie ssał większą powierzchnią i będziesz czyścił 1-2 razy w tygodniu.
Taka obudowa 10" zapcha Ci się przy pawicach w 1-2 dni bo ssie malutką powierzchnią
Ja taki prefiltr miałem przy FBF i dawał radę spokojnie.
allegro.pl/pre-filtr-gabka-prefiltr-8x4-...2mm-i2988579118.html będzie imo idealna
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 21/02/2013 16:15 przez tuptus.

Odp: Filtr narurowy 22/02/2013 12:02 #47546

Zamówiłem narazie, te prefiltry, które polecił Tuptuś - zobaczymy jak się sprawdzą.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.