czwartek, kwiecień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

filtr fluidyzacyjny ( FBF )
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: filtr fluidyzacyjny ( FBF )

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 14:39 #20266

Fakt pomys ex.
Ale co z wydajnością takiego filtra (czy wystarczy na 1000l.baniak)a może połączyc szeregowo dwa i będzie ok.

Ps.poruszyliście temat w najlepszym z możliwych momentów,właśnie dzisiaj żona poleciała do kraju i miałem już zamawiac klej do plxy i teraz chyba zmienie zdanie i będzie FBF z filtra narurowego:laugh: pewniejsze że się nie roszczelni:)
dzięki za pomysł.
poz. Marioo
  • marioo
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 14:55 #20267

Marioo! Myślę, że odpowiednia ilość piasku wystarczy - 2,5 kg powinno być ok i to z nawiązką. Ale z połączeniem szeregowym to raczej nie jest dobry pomysł. Gdzieś o tym czytałem, tyle, że nie pamiętam gdzie. U mnie od początku mam podłączone dwa (choć nie narurowe) ale równolegle. Mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony ode mnie wypowie się w tej sprawie. Nie chciałbym tu się autorytatywnie wymnądrzać.
Jak cicałbyś zrobić to na jednym to nie wiem czy 10" narurowy wystarczy dla pomieszczenia takiej ilości piachu, ale BIG BLUE
  • bofk
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 15:04 #20268

bofk napisał:
Marioo! Myślę, że odpowiednia ilość piasku wystarczy - 2,5 kg powinno być ok i to z nawiązką.

Jak cicałbyś zrobić to na jednym to nie wiem czy 10" narurowy wystarczy dla pomieszczenia takiej ilości piachu, ale BIG BLUE

(a do mojego z plexy smiało wejdzie nawet 5kg:laugh:)

No właśnie troche te narurowe za małe:angry: (ale pomusł extra coś będzie można pokombinowac)czas pokaże co mi wyjdzieB)
Może jeszcze jednak podejme jedną prube klejeina plexy:angry:
  • marioo
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/04/2009 15:05 przez marioo.

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 15:22 #20269

Marioo! Wiem, że to trudno porzucić rozpoczętą pracę i przesiąść się na coś nowego. Ale serwis takiego FBFa jak moje i jak mi się wydaje Twój również może być nieco utrudniony. I MAKOK w tym wypadku wie co mówi. A mimo wszystko IHMO ważne jest aby czuć się komfortowo przy oglądaniu swoich podopiecznych , a nie myśleć o tym co będzie jak trzeba będzie dodać złoża lub częściowo je podmienić. Ten pomysł z narurowcami to chyba jest to... Może wartoby napisać PW do autora postu z forum klubu-malawi jak to się sprawuje, ale z tego co widzę to będzie rewelka. Że też o tym nie pomyślałem wcześniej.
  • bofk
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 17:23 #20270

ja bym odpalił w przypadku akwarium 1000L dwa narurowe FBFy ale "równolegle" a nie szeregowo, do każdego (zwykłe 10" - big blue jest bezsensownie za drogi do DIY i nie widać wnętrza) nasypałbym po 1,5-2kg piachu

... przepływ na tym powinien być minimalny i wystarczy że złoże lekko buzuje i jego pojemność jest ogromna... żaden inny filtr nie ma tak dobrego stosunku wielkości złoża do możliwości filtracji...
IMHO do baniaka 500L i to przerybionego wystarcza 1,5kg piachu...

konstrukcję NABE bym stuningował dając dysk wycięty z rzadkiej gąbki na górze klosza zeby jednak piachu nie wywiewało... poza tym resztą sterujesz zaworami...
a przed FBFem możesz dać narurowy prefiltr... o taki:
tu akurat miałem przez moment węglowy narurowy za sznurkowym prefiltrem
  • makok
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/04/2009 17:25 przez makok.

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 18:16 #20275

makok napisał:
o bofk, Ty też tutaj?

co do zaniku prądu, to można się pokusić o podłączeniu do FBFa na narurowcu pompki powietrza, która włączałaby się w momencie zaniku prądu (na barterii) i pompowała tlen w złoże od dołu przez kranik do spuszczaniu osadów sedymentacyjnych (są takie narurowce z kranikami na dole klosza)
ale imho przerost formy - jak często macie zaniki pradu?

W poprzednim tygodniu pół dnia, a 2-3 tygodnie temu tez pół dnia bo komuś prąd podłączali na działce.
W okolicy buduje się kilka domów więc normalką jest że nie ma prądu przez kilka godzin
W sumpie mam pompkę 350 l/h pod ups'em która gania wodę z ostatniej komory do pierwszej i jak braknie prądu zawsze jakiś przepływ jest
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 20:18 #20284

O BIG BLUE mówiłem z lekką przekorą, bo cena to coś lekko ponad 109 zł za 10" a 179 zł za 20". Są oczywiście też przezroczyste images.google.pl/imgres?imgurl=http://ww...3D%26sa%3DN%26um%3D1, ale nie widać ceny. Zwykły filtr narurowy - to wydatek ok 30 zł za szt. Czyli w cenie 1 BIG BLUE mamy 3 szt. zwykłych (oczywiście nie mam ceny za BB przezroczysty)Zatem cenowo wygrywają dwa zwykłe 10" narurowe Pozostaje jeszcze kwestia pojemności, ale na oko to 1,5 kg do jednego powinno się zmieścić. A więc? Raczej zostaną zwykłe narurowce, a nie BB
  • bofk
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 21:15 #20293

znalazłem takiego BB i piszą że przezroczysty,tylko na fotce jest nieb.
www.allegro.pl/item588696273_filtr_wody_...us_6_4_promocja.html
  • marioo
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 21:20 #20294

http://sklep.osmoza.pl/obudowa-fhprcl-do-filtra-wody-p-75.html tu jest trochę tańszy - możesz też zobaczyć inne obudowy
  • bofk
  • Użytkownik

Odp:filtr fluidyzacyjny ( FBF ) 05/04/2009 21:23 #20296

bofk napisał:
http://sklep.osmoza.pl/obudowa-fhprcl-do-filtra-wody-p-75.html tu jest trochę tańszy - możesz też zobaczyć inne obudowy

dzięki tu chociaż widac że przezroczysty (biore goB)
  • marioo
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.