poniedziałek, styczeń 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań.

Odp: Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań. 15/12/2013 11:29 #48335

dięki fleder za odpowiedź, mam jeszcze kilka pytań, mianowicie:
1 Podczas kuracji można podawać jedzenie normalnie?
2 Czy warto przed kuracją zrobić jeszcze podmiankę?
3 Czy ew inwazja pierwotnikaów bedzie objawiać się zmętnieniem wody?
4 Jak z oświetleniem - można normalnie stosować?

pozdrawiam

Odp: Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań. 15/12/2013 14:30 #48336

Co prawda było to jakieś pół roku temu, ale pamiętam, że karmiłem, choć tylko symbolicznie, dodatkowo namaczając krótko pokarm w levamisolu (niektóre ryby nie chciały tknąć), przed każdą chyba kuracją dobrze jest zrobić podmiankę z dokładnym czyszczeniem dna.
Tak jak piszesz, będzie to zmętnienie wody i wtedy trzeba zwierzęta szybko ratować. Nie pamiętam co do stosowania oświetlenia, ale ja gasiłem.
  • fleder
  • Użytkownik

Odp: Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań. 09/01/2019 10:13 #50613

Witam, jestem obecnie posiadaczem 720 litrowego akwa a przymierzam się do budowy akwa ze sklejki tylko większego. I w zawiązku z tym mam takie pytanie, czy po tak długim okresie użytkowania baniaczka nic się nie dzieje z laminatem. Ponieważ z tego co wiem laminat poddany długotrwałemu działaniu wody ulega osmozie (zjawisko osmozy w sensie fizycznym czyli jednokierunkowe wnikanie wody przez laminat), doświadczenie z pływania żaglówkami i naprawiania ich kadłubów.
  • JarTom
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/01/2019 10:16 przez JarTom.

Odp: Buduje akwa ze sklejki 2500l - mam kilka pytań. 11/01/2019 16:48 #50615

Pozwolę sobie podesłać link do forum Arowana.pl gdzie Adaś posiada zbiornik od czerwca 2012r.
Więc technologicznie nie ma przeciwwskazań gdyż sprawdza się na dłuższą metę.

Jak duże akwarium planujesz?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.