poniedziałek, grudzień 09, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Akwa bez glonów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Akwa bez glonów

Akwa bez glonów 08/03/2010 15:38 #26616

Witam i mam krótkie pytanie, marzy mi się zbiornik z pawicami, taki 450l, czy jak nie będę miał w nim roślin, i odpowiednią obsadę wraz z filtracją, to jest szansa na to, że nie będę musiał skrobać szyb z glonów? Obecnie mam akwa 240l z meekami i co 2 tyg. muszę sporo poskrobać, przy jeszcze raz takim akwarium byłoby to trochę męczące. Da się tego uniknąć? Z góry dziękuję

Odp:Akwa bez glonów 08/03/2010 20:15 #26619

Czołem. Od około miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem trzech pawiczek odmiany nominatywnej w akwa 450l. Jeżeli będziesz pilnował podmian wody, sprawdzał parametry wody, pozbywał się na bieżąco resztek pokarmu, w czym może pomóc "ekipa sprzątająca" nie powinno być problemu. Możesz pomyśleć również o ślimakach np. neritina zebra (fenomenalne zjadacze glonów).
Ostatnio zmieniany: 08/03/2010 23:11 przez TRUSIU1974.

Odp:Akwa bez glonów 08/03/2010 23:19 #26623

Z roślinami przy pawicach może być ciężko
Jeśli zastosujesz bardzo słabe światło i zrezygnujesz z prób zazielenienia baniaka to glonów nie będzie, rybom to jest obojętne czy światło jest mocne czy słabe.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 00:11 #26624

Zajmuję się akwarystyką od bardzo dawna, ostatnio wróciłem do pawiookich, problemów z glonami nie mam, poza małymi nalotami na szybie, mniej światła i podmiana wody to jedyne, co robię. Jeśli masz problem z glonami, to pomaga całkowite zaciemnienie zbiornika na kilka dni, stary sprawdzony sposób.
  • Maxodus
  • Użytkownik

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 09:23 #26627

Maxodus napisał:
Zajmuję się akwarystyką od bardzo dawna, ostatnio wróciłem do pawiookich, problemów z glonami nie mam, poza małymi nalotami na szybie,

No i właśnie o te naloty na szybie mi chodzi w moim 240l troche mnie to męczy, szczególnie na plakacie który mam zanurzony w wodzie, strasznie ciężko schodzą skubańce z niego. W przypadku tych 450l które są narazie w sferze marzeń, mam zamiar tylną szybę pomalować od zewnątrz, ale i tak pozostają 4 szyby do skrobania, a szczególnie źle schodzą takie zielone plamki, na nie tylko żyletka. No i podsumowując, spora powierzchnia szyb i żyletka równa się sporo skrobania co 2 tygodnie i to w dwóch baniakach, przyznam, że to męczące

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 10:59 #26630

Dawidziak napisał:
No i właśnie o te naloty na szybie mi chodzi w moim 240l troche mnie to męczy, szczególnie na plakacie który mam zanurzony w wodzie, strasznie ciężko schodzą skubańce z niego.

Następny magik chce kleić tapetę w środku.
Czyście ludzie poszaleli z tymi plakatami?

Dawidziak napisał:
W przypadku tych 450l które są narazie w sferze marzeń, mam zamiar tylną szybę pomalować od zewnątrz, ale i tak pozostają 4 szyby do skrobania, a szczególnie źle schodzą takie zielone plamki, na nie tylko żyletka. No i podsumowując, spora powierzchnia szyb i żyletka równa się sporo skrobania co 2 tygodnie i to w dwóch baniakach, przyznam, że to męczące

Przecież Ci już napisali że przy słabym świetle które wygląda z pawicami bardzo fajnie nie będą rosły Ci glony, jeśli dodatkowo zadbasz o właściwe parametry wody w sensie odpowiedniej ilości podmiany to nie ma możliwości żeby coś Ci zazieleniło szyby.
Osobną wersją jest wspomniany nalot na szybach, tworzą go bakterie min azotowe które wykorzystują każdą powierzchnię akwarium
  • tuptus
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/03/2010 11:35 przez tuptus.

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 11:03 #26631

Może i szaleństwo, ale te jestem ciekaw, skąd taki pomysł?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 11:38 #26632

kamyllo2 napisał:
Może i szaleństwo, ale te jestem ciekaw, skąd taki pomysł?

riki76 napisał:
Zawsze kleiłem wewnątrz na taśmę obustronnie przylepną ze względu na żywsze kolory z tapety, na zewnątrz blado to wygląda.

Powody są prozaiczne, nie ważne że trujesz ryby, ważne jak wygląda
To może jeszcze makijażystka, kosmetyczka i fitnes dla samców ?
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 12:20 #26633

Panowie, nie bądźcie dla kolegi tacy surowi, może czegoś nie wiedzieć, a to miejsce jest idealne to tego, aby pogłębić swoją wiedzę. W prawdzie odbiegliśmy od tematu glonów w akwarium, ale podpowiem Ci, że jeśli chcesz "żywe" kolory tapety, to wklej ją na glicerynę z tyłu zbiornika, jedyna sztuka polega na dokładnym wyciśnięciu pęcherzyków powietrza spod tapety, obie powierzchnie muszą być dokładnie umyte, jednak zastanów się nad tapetą, bo to wcale nie jest najlepsze tło dla tak dużych ryb, tapeta jest ze wzorem zapewne, a to dość pstrokate tło- czerń dodaje głębi i jest najczęściej stosowana jako tło, nawet w aranżacjach z małymi rybami, a glonami się nie przejmuj, kup sobie duży czyścik na mocnym magnesie i usuwaj. Tak jest łatwiej i szybciej niż żyletką.

pozdrawiam Max
  • Maxodus
  • Użytkownik

Odp:Akwa bez glonów 09/03/2010 13:06 #26634

Związek z glonami jest, bo poza ewentualnym klejem, to za takim czymś na pewno się nazbiera z czasem syfu, którego nie sposób usunąć. Efekt - pożywka dla glonów.
  • kamyllo2
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.