czwartek, grudzień 12, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

sinice
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: sinice

sinice 27/01/2014 00:31 #48391

Witam. Ostatnio czytając jakiś artykuł o glonach uświadomiłem sobie, że zielony nalot pokrywający u mnie piasek to sinice. Chce zastosowac erytromycyne, żeby się tego pozbyć. Stosował ktos?
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: sinice 11/05/2014 09:16 #48573

Erytromecyna to silny antybiotyk! Powinien być stosowany raczej w ostateczności, ponieważ silnie niszczy florę bakteryjną w akwarium. Proponuję użyć bardziej naturalnego preparatu - TETRA ALGUMIN, który zapobiega powstawianiu glonów, ale jest mniej szkodliwy. Jest to środek biologiczny, który zawiera naturalne związki humusowe (wywołujące efekt tzw. czarnej wody), czyli takie jak wytwarzają korzenie bądź liście w akwarium. Przy prawidłowym zastosowaniu, nie stanowi zagrożenia dla ryb, roślin oraz mikroorganizmów wodnych,a jest skuteczny w zwalczaniu większości gatunków glonów. Kuracja trwa 2 tygodnie i po tym czasie wszystkie glony w akwarium zostają zniszczone. Sam stosowałem i szczerze polecam!
  • Azumaro
  • Użytkownik
Moje GG 8614355

Odp: sinice 11/05/2014 18:33 #48575

Zgadzam się z przedmówcą, aczkolwiek te wszystkie preparaty na glony nie zawsze są skuteczne. Może za duże NO a za małe podmianki?

Pozdrawiam
  • Innos048
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.