czwartek, lipiec 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str

Odp: Białe Brudasy ;) 24/11/2015 14:29 #49332

Piasek było nasypywać po nalaniu 1/3-1/2 wody, ładnie się wtedy odgazowuje. Jak zobaczyłem tło na filmie to mnie przeraziło ale widzę że już jest ok ;]
Bąble w okleinie to jak przedmówca najpierw igłą a potem kartą żeby wycisnąć powietrze.
Wygląda zbyt symetrycznie, poprzestawiaj dżewo żeby nie było jak w lusterku
A jak już lecisz w czernie to kamień wymień na bazaltowy albo czerwony
I uważam że za dużo światła do ciemnego szkła, połowa wystarczy, ma być mroczno i demonicznie, ryby będą wtedy lepiej kontrastować.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 24/11/2015 14:30 przez tuptus.

Odp: Białe Brudasy ;) 18/12/2015 12:12 #49404

Długo nie trwało, a już same przemeblowują lokum.

PS Jako, że ostro dobierały się do grzałki (standardem była wypięta z mocowania) postanowiłem ją wyciągnąć. Nie widzę nic niepokojącego, temp. pokojowa 22-21 st.C
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 21/12/2015 11:02 #49410

I im wystarczy
Swoje trzymałem w temperaturze pokojowej a grzałka była do podgrzewania wody po podmianach lub przy spadkach temperatury, ustawiona bodajże na 18 czy 19*C.
Ryby bardzo ładnie się przystosowały i nie było widać różnicy w funkcjonowaniu pomiędzy nimi i rybami trzymanymi w 25*C. Strasznie mroczno się zrobiło ale ryby mocno kontrastują z otoczeniem.

PS.
Kamień przesunąłbym do lewej szyby zamiast tych korzeni, jak się dobierze para to teraz zajmą środek baniaka i reszta będzie miała prz***** jak w ruskim czołgu
  • tuptus
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 21/12/2015 11:03 przez tuptus.

Odp: Białe Brudasy ;) 01/01/2016 12:52 #49421

Stało się Jest ikra (chyba) tylko nie wiem dlaczego wszędzie za wyjątkiem kamienia... Raczej też nie jest zapłodniona no i nie wiem która jest 'winowajcą' Możliwe to, że nie ma samca? I w ogólę co Wy na to, że ikra jest porozrzucana po całym akwa? :|

• omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 01/01/2016 21:37 #49422

Pielęgnice czasami skladają ikrę żeby nie zepsuła się wewnątrz ryby, zdarza się więc że dwie samice podchodzą do tarła
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 02/01/2016 13:48 #49423

Coś się zaczyna dziać! Dwie zaczęły odganiać pozostałe... mają się ku sobie?
VIDEO1

No i zaczynają interesować się kamieniem:) Wyjdzie w praniu czy to dwie samice czy jednak (daj Boże) parka:)
VIDEO2

PS woda z syfem bo tyle co poszła mrożonka z wodzieniem
PS2 Juz się uspokoiły +- 1h od zajść na filmikach. Pokładełek nie było widać bo i nie doszło do składania ikry.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 11/01/2016 07:45 #49435

Wyjaśniło się co do ikry... Winowajca, Kirys Hehe w życiu bym nie podejrzewał, że składają tak wielkie jajeczka;)
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 15/03/2016 19:22 #49619

No to udało się, jest parka i już wzięła się do roboty Czy coś z tego będzie zobaczymy, trochę niezdarnie im to szło, ale co tam pierwszy raz Z obsady zostały już tylko 3 pawice bo 4tą dziś musiałem odłowić (krótko przed składaniem ikry) Stempel też pójdzie w odstawkę... no ale docelowo miała być tylko parka i tak też się stanie.
Poniżej kilka intymnych zdjęć i krótki filmik (przyciemnione światło co by im klimatu nie psuć)

Samiec i jego duma - krótko przed;)

Samiczka - krótko przed.

Samiczka zoom

Akcja
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 15/03/2016 21:28 #49620

No I piekna robota,teraz tylko pytanie co dalej? Plany co do ikry? Zostawisz z rodzicami czy do kojca? tak czy inaczej gratulacje
  • fabio
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 15/03/2016 23:38 #49621

Ostatnie zdjęcie fajne
  • tuptus
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.