sobota, listopad 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Karmienie narybku, wszelakiego.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Karmienie narybku, wszelakiego.

Karmienie narybku, wszelakiego. 13/09/2019 10:50 #50769

No właśnie mam kilka pytań w tym temacie. Zasadniczo nigdy jakoś specjalnie się tym nie interesowałem i zostawiałem narybek (wszelaki) bez ingerencji w ogólnym, na zasadzie co będzie to będzie. Czasami coś się chowało, czasami nie. Ale teraz chciałbym powalczyć o młode, konkretnie chodzi o pielęgnicę Managuańską.

Czy można stosować pokarm suchy, który spożywają dorosłe sztuki, (np hikari gold) bardzo drobnie zmielony na pyłek? Czy młode będą to trawić?
Czy może warto podawać zawiesinę z żółtkiem? Jakieś glony? czy coś?
Nie bardzo chce mi się bawić w artemie

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń w tym temacie.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Karmienie narybku, wszelakiego. 14/09/2019 13:19 #50770

witam niedawno przerabiałem ten temat i też nie chciało mi się bawić w artemię Młode jaguary karmiłem mikro-vitem na początku, a później ciut grubszym granulatem wielkości ziarnka piasku bezproblemowo pobierały pokarm i rosły sprawnie do ok 1cm,niestety nie odławiałem więc w ogólnym po jakimś czasie wszystkie młode zniknęły ale suchy gotowy pokarm w zupełności wystarczył do ogarnięcia młodych jag.Nie jest to zapewne regułą ale u mnie się sprawdziło

Odp: Karmienie narybku, wszelakiego. 16/09/2019 09:33 #50773

No u mnie coś kiepsko ten suchy. Łykają i wypluwają, chociaż pewnie wszystkiego nie widzę i część zjedzą. Podałem gotowane żółtko i generalnie to samo.
Karmię min 3x dziennie, małymi porcjami. 1xHikariGold, 1xGotowane żółtko, 1xPłatki ze spiruliną.
Oczywiście w formie zawiesiny, wszystko zmielone na drobny pyłek.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Karmienie narybku, wszelakiego. 22/09/2019 20:59 #50775

Maluchy chętniej zaczęły przyjmować w.w pokarm, ale do diety dodałem także mrożony cyklop, który wcinają niczym dzieci Big Mac'ki z McDonald's. Różnica jest taka, że cyklop jest całkiem zdrowym i wartościowym pokarmem
Także polecam dla narybku - mrożony cyklop.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Karmienie narybku, wszelakiego. 24/09/2019 10:29 #50776

Jeśli młode są w starym lekko przysyfionym akwarium to sobie z detrytusu wybiora pierwotniaki i inne pasujące im drobiny. Centralsy sa chyba najmniej problemowe do wykarmienia, no może gębacze są łatwiejsze.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.