poniedziałek, sierpień 03, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kurde nie wiem :D
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kurde nie wiem :D

Kurde nie wiem :D 18/11/2007 17:47 #1595

img126.imageshack.us/my.php?image=img0272io6.jpg

wyglada wlasnie tak swietnie sie \"dogaduje\" z oscarami

O:Kurde nie wiem :D 18/11/2007 20:40 #1602

Do czasu - to imo Cichlasoma octofasciata (Pielęgnica niebieskołuska) - rośnie mniejsza od oskarów, ale bardzo silna i agresywna ryba. Wymagania niby się pokrywają, z tym że niebieskołuska jest jeszcze bardziej wytrzymała, toleruje szerszy zakres temperatur i większe twardości.

Na pewno nie ryba do setki - no może w przypadku bardzo dobranej pary można spróbować. O tym, że nie dam Ci spokoju z wielkością Twojego akwarium chyba nie muszę pisać

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Kurde nie wiem :D 19/11/2007 12:21 #1635

Witam!
Rafał, niestety chyba masz rację.
Miałem kiedyś te rybiska oraz widziałem je w akwariach wielogatunkowych:ohmy: Jeżeli to ta ryba,to jest ona również nazywana \"Jack Dempsey\"- a to mówi samo za siebie!
Szczerze mówiąc źle wróżę temu zbiornikowi. Nie chciałbym być pesymistą, ale pawiookie nie mają szans.

Ps. Nadają się tylko do zbiornika jednogatunkowego, a i tak może się zdażyć, że zostanie jedna ryba(tak jak mojemu ojcu)

Pozdrawiam Matys.

O:Kurde nie wiem :D 21/11/2007 11:18 #1706

nie ma co przesadzać ,niebieskołuska wcale nie jest jakimś terminatorem,podejrzewam ,że jeśli pawiooka byłaby tych samych rozmiarów co niebieskołuska to walkę wygrała by ta 2 ,ale pawiookie rosną większe i w odpowiednio dużym zbiorniku można je bez problemu zmieścić
  • perun28
  • Użytkownik

O:Kurde nie wiem :D 22/11/2007 20:45 #1735

Eh zle powiedzialem zmierzylem rybki i male maja 5,7 cm a duza 11. Co do tego 2 gatunku to na razie nie ma spiec wrecz plywaja stadem Bedzie zbiornik bedzie Jak szybko rosna Oscary ? Tzn kiedy moge sie spodziewac ze z 11 urosnie do ok 20 ? Jezeli szybciej niz planowana przeprowadzka to poprostu rybke oddam (albo wrzuce do ojca ;P - mial 2 pawiookie, ale to co te ryby wyprawialy )

Jak beda jakies problemy to ten gatunek oddam (niestety pawiookie dostalem na prezent od dziewczyny i tak chyba musza zostac ze mna conajmniej 25 lat - tamte ladniejsze kolory maja Mam 3 pawiookie docelowo chcialbym parke - jak dobrac parke ? Jak poznac czy to samiec czy samica i czy \&quot;lubia\&quot; sie ?<br><br>Edytowany przez: oskarlelystad, w: 2007/11/22 20:55

O:Kurde nie wiem :D 23/11/2007 18:48 #1740

rafal to nie ta ryba to jest cos co w skladni ma chill czy cos takiego bylem dzisiaj w zoologicznym skad jest ta rybka i widzialem (niestety sierota nic do pisania nie miala tzn ja ).

Sory za post pod postem, ale nie mam juz jak tego zmienic<br><br>Edytowany przez: oskarlelystad, w: 2007/11/23 18:49

O:Kurde nie wiem :D 23/11/2007 20:35 #1743

oskarlelystad napisał:
rafal to nie ta ryba to jest cos co w skladni ma chillzmienic&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: oskarlelystad, w: 2007/11/23 18:49

raczej może: Cichlasoma octofastiatum, czyli jak napisał Rafał ni mniej ni więcej tylko: Pielęgnica niebieskołuska, zwana też z powodu swego morderczego uosobienia: Jack Dempsey.
Nie obrażaj się oskarlelystad, ale uwierz ludzie tutaj nie chcą dla Ciebie i Twoich ryb problemów, naprawdę dobrze Ci radzą i życzą Tobie i Twoim podopiecznym jak najlepiej, super byłoby gdybyś posłuchał kolegów z dużym doświadczeniem i nie myślę tu wcale o sobie

Pozdrawiam Serdecznie
Marek
  • King
  • Moderator

O:Kurde nie wiem :D 23/11/2007 20:43 #1746

No jak cos bedzie sie dziac to po prostu oddam (sa dosc duze wiec problemu z oddaniem nie bedzie)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.