niedziela, styczeń 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Srebrna arowana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Srebrna arowana

Odp: Srebrna arowana 27/02/2008 20:35 #4720

King napisał:
Jacek

jak Arowana, jak jej samopoczucie, jak przyrosty, jak współżycie w zbiorniku, daj świeżą fotkę i opowiadaj...

Nie lepsza byłaby jakaś Chanka? Bo jak rozumiem szukasz czym by tu zapełnić domową sześćsetkę

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Srebrna arowana 27/02/2008 21:00 #4722

Rafal napisał:

szukasz czym by tu zapełnić domową sześćsetkę

w życiu nie wsadzę metrowego zwierzaka do baniaka 1,8 m długości,

przelatywałem stare tematy i na ten się natknąłem i po prostu ciekaw jestem.

A chanaka.... hm.... Ty wiesz, to może być całkiem niezły pomysł

Gdzieś na akwarystyka.com był o tym wątek, lecę poszukać

Chanka... Chanka...., że też sam na to nie wpadłem, eeee... bo mnie zmyliły te ślamazary...
  • King
  • Moderator

Odp:Srebrna arowana 02/08/2008 20:29 #11123

Ja też miałem kiedyś arowanę srebrną - po 4 miechach urosła tak znacznie, że nie miała wystarczająco miejsca żeby pływać w akwarium i musiałem ją sprzedać. Kupiłem młodą 7 cm - a po 1 miechu ma 15 i niestety muszę ją sprzedać, bo zmieniam biotop w zbiorniku. Gdyby ktoś chciał arowanę to pisać - albo mogę zamienić się za jakąś inną ciekawą rybę.

(Przerobiłem bezkropkowy strumień świadomości na kilka zdań, przy okazji poprawiając orty i trochę literówek wynikających zapewne z pośpiechu. Proszę ciut dokładniej i składniej Rafał)
Ostatnio zmieniany: 03/08/2008 10:36 przez Rafal.

Odp:Srebrna arowana 05/09/2008 22:55 #12221

Życie płata figle i jednak pojawiły się arowany w baniakach z pawiookimi.. mimo że miały być za małe (baniaki).

Będę miał teraz na własnej skórze okazję przerobić jak sprawuje się połączenie pawiookich z arowaną srebrną.

Gówniara, około 20 cm długości, zmaltretowana przez swoją imienniczkę i Astronotus ocellatus sp. 'Pirania' u Marka w pracy. Jako towarzystwo 6 dorosłych, za kilka miesięcy już dwuletnich oskarów. Oskary napchane po skrzela żarciem, więc skończyło się na oglądaniu arowanki, koło 21 także przeganianiem, bo zwyczajowo bawią się wówczas w "różową serię", epatują swoje laski i ganiają wszystko, co inne od nich.

Gówniara wygląda tak:

Nie raczyła oczywiście jeszcze nic zjeść, na oskary reaguje dość dostojnie, choć już dwukrotnie wyczyniając jakiegoś szpasa w reakcji na zaczepki pawiookich przednią szybę mi zalała.

Co będzie dalej - zobaczymy..
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 05/09/2008 23:17 #12222

Ehhhh śliczna. W Twoim baniaczku ma szansę nieźle urosnąć :)Liczę na dużżżżą ilość fotek

pozdrawiam
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 06/09/2008 11:09 #12234

U Ciebie Rafał faktycznie ma szanse urosnąć ja kiedyś całkiem lubiłem Arowany, nie powiem, że nie są ładne, ale ta historyjka z wystawy z galerii mokotów sprawiła, że z 60-70 cm Arowaną nie spałbym spokojnie o inne ryby, ale jest czas zanim tak wyrośnie, już Cie nie straszę, dobrze, że ją przygarnąłeś bo szkoda ryby a na fotce widać że swoje oberwała, pozdrawiam, Flex
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 06/09/2008 11:13 #12235

Flex napisał:
U Ciebie Rafał faktycznie ma szanse urosnąć ja kiedyś całkiem lubiłem Arowany, nie powiem, że nie są ładne, ale ta historyjka z wystawy z galerii mokotów sprawiła, że z 60-70 cm Arowaną nie spałbym spokojnie o inne ryby, ale jest czas zanim tak wyrośnie, już Cie nie straszę, dobrze, że ją przygarnąłeś bo szkoda ryby a na fotce widać że swoje oberwała, pozdrawiam, Flex

Jak na razie to raczej oskary się zastanawiają, czy jednak jej nie wtrząchnąć, znowu karmienie co trzy godziny, żeby im coś nie odbiło. Mam nadzieję, że trzymana od maleńkości z nimi nie będzie miała żadnych durnych zapędów w dorosłości - tak przynajmniej twierdzą zagramaniczne strony - i jest tam sporo baniaków z pawiookimi czy podobnej wielkości pielęgnicami i arowanami.

Nadal nie chce jeść, cholera

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 06/09/2008 11:27 #12237

Czym ją próbujesz karmić?

PS jak zagramaniczne strony tak piszą to tak jest na pewno
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 06/09/2008 11:37 #12239

Rafal napisał:
Nadal nie chce jeść, cholera

Cholercia nie dobrze, zaraz będzie tydzień jak nic w pysku nie miała, trzymam za nią kciuki bo strasznie mi jej żal. Pocieszm się jednak tym, że może przyzwyczaja się do terenu, tym bardziej, że to była trzecia jej w niepełnym tygodniu przeprowadzka.
Dostałem dwie i druga, ta duża, zaczęła jeść po 3 dniach, a gdy dopasowałem jej z ulubionym żarciem (serca indycze) to zżarła na raz z 10 dkg, tak się nażarła, ze znowu dwa dni nic nie tknęła.
Mam nadzieję, że "zaskoczy".

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Srebrna arowana 06/09/2008 11:57 #12240

Flex napisał:

a można coś o tym więcej wspomnieć????
  • masta
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.