wtorek, sierpień 04, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Srebrna arowana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Srebrna arowana

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 14:48 #42182

masta napisał:
Chłopaki, pochwalcie się Kto posiada jeszcze w swoim akwarium arowanę???

Ja mam - drugą z pary, którą obdarowano Kinga. Już ze trzy lata u mnie pływa - teraz podchodzi pod metr długości. Monstrum zdecydowanie nie do takiej kałuży, jaką dysponuję.

Nie polecam do zbiorników mniejszych niż 10 000 litrów i dysponujących przynajmniej 4-5 metrową długością - chyba że kogoś kręcą ryby w puszce.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 15:14 #42183

Pytam z czystej ciekawości :)Domyślałem się, że ty jakąś jeszcze posiadasz. Swoją drogą czemu od jakiegoś czasu nie pokazujesz fot ryb ani akwarium? Twoje ryby były i są dla mnie inspiracja i to przez nie w ogóle pomyślałem o pawiookich
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 15:35 #42184

masta napisał:
Pytam z czystej ciekawości :)Domyślałem się, że ty jakąś jeszcze posiadasz. Swoją drogą czemu od jakiegoś czasu nie pokazujesz fot ryb ani akwarium? Twoje ryby były i są dla mnie inspiracja i to przez nie w ogóle pomyślałem o pawiookich

Czasu brak a poprzeczka zawieszona wysoko - mam paskudną potrzebę robienie kolejnych zdjęć coraz to lepszych i lepszych Do roboty wychodzę rano, a wracam późno w nocy lub w ogóle ze dwa dni później. Zastanawiam się aktualnie jak zmusić swój studyjny zestaw do współpracy z akwarium - więc kto wie, może niedługo Związane jest to jednak z ustawianiem elektryki przez dłuższy czas, a łatwiej mi jest położyć na stole kawałek pniaka i na nim focić robale niż ustawiać do samo do zdjęć pod wodą. W planach jest reaktywacja działu z tapetami, więc będę potrzebował zdjęć które mają powodować szczękospad - i tu jest nadzieja na zmuszenie się do galopu. Drugą bardzo dobrą motywacją byłyby cudze zdjęcia, które zmusiłyby mnie do ostrej pracy

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 16:00 #42185

W takim razie czekam spokojnie. Jestem pewien, że jak już je pokarzesz to ryby powalą nas na kolana
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 16:28 #42187

Witam, wstyd sie chwalic ale i ja posiadam w swoich 306litrach (170x40). Kupiłem ją jakiś miesiąc temu, miała ok 10-12cm. Na poczatku wybrzydzała z jedzeniem, ale teraz ostro jedzie na surowym miesku i krewetach (dostaje rano i wieczorem, w poludnie nie chce jesc). W ciągu tego miesiaca urosla do okolo 15cm. Za dwa tygodnie stawiam "na chwile" wiekszy i szerszy baniak (180x55) i mam nadzieje ze mi go do lata nie przerosnie Ogolnie wspaniala ryba, wszyscy sie zachwycaja.
Rafal czym karmisz swoja? Dogaduje sie z pawicami? Jaka masz szerokosc akwa ze prawie metrowa ryba swobodnie sie obraca? Dlugo zajelo jej zlapanie takiej dlugosci? Nie boisz sie o szyby w zbiorniku (12czy15mm)? Z gory dzieki za odp.
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 17:11 #42188

jaciek napisał:
(...)
Rafal czym karmisz swoja? Dogaduje sie z pawicami? Jaka masz szerokosc akwa ze prawie metrowa ryba swobodnie sie obraca? Dlugo zajelo jej zlapanie takiej dlugosci? Nie boisz sie o szyby w zbiorniku (12czy15mm)? Z gory dzieki za odp.

Moja preferuje pierś kurczaka/serce wołowe(indycze,kurze)/drobne ryby/suchy od biedy też ciamka. Kwestia tempa wzrostu - najpierw idzie długość, a potem masa Musiałbym na palcach policzyć, jak i kiedy.

Szerokość - 65 cm. Jest giętka, więc zawraca, ale jak już zaznaczyłem: imo to zdecydowanie za mały zbiornik na taką rybę. Szyby - 12 mm, czasem się boję - bardzo żywiołowo atakuje. Z pawicami - poza jednym epizodem, opisanym na forum - spokojnie. Pawiookie od tamtego czasu ja szanują, a ona im ustępuje, ale gdy wpadła w szał - leżały pokotem na ziemi bojąc się ruszyć płetwą.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 17:36 #42190

Rafałku serdecznie, ślicznie prosze wrzuć aktualną foteczkę, taką poglądową bo jestem ciekawy jak ta ferajna się prezentuje na tle takiego dużego baniaka. Ale tak "pi X drzwi" ile może mieć? Rok, dwa, trzy?
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Srebrna arowana 26/11/2011 17:47 #42191

jaciek napisał:
Rafałku serdecznie, ślicznie prosze wrzuć aktualną foteczkę, taką poglądową bo jestem ciekawy jak ta ferajna się prezentuje na tle takiego dużego baniaka. Ale tak "pi X drzwi" ile może mieć? Rok, dwa, trzy?

Muszę wrócić do domu Jutro wieczorem.

Aro ma w tej chwili tak ze 3 lata, może 4.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 16:07 #42208

I jak tam z foteczkami? Rafal napisz od razu od jakiej wielkosci ja posiadasz i z grubsza jak wygladal jej wzrost? Czy rosla caly czas rownomiernie czy dobila do jakiegos konkretnego wymiaru i pozniej rosla juz powoli? Oczka ma w porzadku czy dopada ja jakis wytrzeszcz? Warga dolna wyklada sie ladnie czy przerasta nad gorna? Jak ze skakaniem? Probowala wylatywac z akwa? Jezeli tak to nie bojisz sie ze walnie kiedys w wzmocnienia poprzeczne? Z gory dzieki, pzdr
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 16:19 #42209

Warga dolna wyklada sie ladnie czy przerasta nad gorna?

Witam wszystkich
Kiedyś miałem przygode z arowanami,i z tego co mnie jest wiadomo,dłuższa szczęka dolna określa płeć ryby.Samce posiadają większa dolną szczęke ,jest im takze potrzebna do inkubowania narybku,wiec nie jest wadą jesli dorosły egzemplarz ma dłuższa dolną szczęke.

(poprawiłem cytowanie. Rafał)
  • ARAPAIMA
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/11/2011 18:59 przez kamyllo2.
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.