piątek, sierpień 14, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rozświetlone 240 Ikan Bujuk
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rozświetlone 240 Ikan Bujuk

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 22:24 #37463

u kobity jestem.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 22:33 #37464

klata1981 napisał:
u kobity jestem.

To u niej masz szlaban na net i z koma tylko możesz?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 22:44 #37467

tu jest wiocha. neta na kabel nie uswiadczysz. koniec ot
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 22:49 #37469

A ja myślałem że w trasie

Tupek - pocisneli??

Zalezy co przez to rozumieć

www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=9130

Ogólnie strategia prosta - chcę dobrze dla moich rybek I chętnie przyjmuę każdą krytykę która pomaga mi zawsze coś poprawić w akwarium.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 12/07/2011 08:29 #37535

Słuchajcie,
mam pytanie, może dziwne, od 2 tygodni nie podmieniam wody, tydzień temu dolałem 1l odparowanej wody.
Codzień robię testy NO3 a dziś zrobiłem też inne.
Oto wyniki:
NH3 0
NO2 0
NO3 około 10 i tak utrzymuje się od tych 2 tygodni, na wodzie bez NO3 wynik 0 czyli test działa, dobra data ważności
pH 7,6 - 7,8
GH 19
KH 17

Jaki jeszcze test kupić żęby wiedzieć czy mogę nie podmieniać wody?
Rośliny rosną, był tydzień temu mały zastój ale znowu dziś widzę masę nowych liści i tworzą się już zalążki nowszych itd - fajnie to "żyje" Podoba mi się jak narazie.
Dodam jeszcze że mam 30 rybek czyli nie 3 czy 5 w 240l czyli nie aż tak mało i około 5cm (po bokach moze być 6-7 a na środku 3-4) warstwę piasku około 1mm. Karmię przeważnie mrożonkami w ilości około 2 kostek podanych w 3 porcjach (czarny komar, ochotka, dafnia, i jeszcze jakieś podobne do dafni tylko ciut większe) i czasem suche sypnę czyli karmię też raczej dobrze bo rybki ciągle z pełnymi brzuchami pływają Jedna samiczka kakadu jak boja od paru dni pływa taki ma brzuch I ciągle je Wystarczy że wpuszczę żywego wodzienia albo ochotkę również żywą bo czasami też tak im daje (2-3 razy w tygodniu).

Także moja praca nad akwarium została ograniczona do dawania jedzenia rybkom i przyglądania się temuż akwarium No i codzień rano macham test NO3 - acha sorki dziś po ponad 3 tygodniach nieczyszczenia zapchał się prefiltr na kubełku i deszczownica znacznie straciłą na wydajności a prefiltr się tak zassał - było pełno syfu i z 5 minut go czyściłem i znowu 2-3 tygodnie spokoju

Ponowię pytanie czy może to tak działać czy kupić jeszcze jakieś testy bo jakiś związek może nie być konsumowany przez rośliny i wpływać negatywnie na ich zdrowie - napiszę jeszcze że tak siępytam o te podmiankę czy nawet 10-20 procentowe odświeżenie ponieważ właśnie tak kojarzę że jak te 2 tygodnie temu podmieniłem wodę to rośliny przestały prakrycznie rosnąć a NO3 było po podmianie coś około 5 - może mniej.

Poradźcie coś
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 12/07/2011 08:59 #37536

Widocznie moze to tak dzialac :]
Trzeba wezwac jakichs lowcow duchow, zeby sprawe zbadali naocznie
Ja mialem <wydaje mi sie> podobnie z grubym zwirem dawno dawno temu jeszcze majac gupiki, nie wiem moze mi wtedy jakas strefa beztlenowa powstala pod tym podlozem.
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Rozświetlone 240 12/07/2011 09:30 #37537

corleone napisał:
Słuchajcie,
mam pytanie, może dziwne, od 2 tygodni nie podmieniam wody, tydzień temu dolałem 1l odparowanej wody.
Codzień robię testy NO3 a dziś zrobiłem też inne.
Oto wyniki:
NH3 0
NO2 0
NO3 około 10 i tak utrzymuje się od tych 2 tygodni, na wodzie bez NO3 wynik 0 czyli test działa, dobra data ważności
pH 7,6 - 7,8
GH 19
KH 17

Jaki jeszcze test kupić żęby wiedzieć czy mogę nie podmieniać wody?
Rośliny rosną, był tydzień temu mały zastój ale znowu dziś widzę masę nowych liści i tworzą się już zalążki nowszych itd - fajnie to "żyje" Podoba mi się jak narazie.
Dodam jeszcze że mam 30 rybek czyli nie 3 czy 5 w 240l czyli nie aż tak mało i około 5cm (po bokach moze być 6-7 a na środku 3-4) warstwę piasku około 1mm. Karmię przeważnie mrożonkami w ilości około 2 kostek podanych w 3 porcjach (czarny komar, ochotka, dafnia, i jeszcze jakieś podobne do dafni tylko ciut większe) i czasem suche sypnę czyli karmię też raczej dobrze bo rybki ciągle z pełnymi brzuchami pływają Jedna samiczka kakadu jak boja od paru dni pływa taki ma brzuch I ciągle je Wystarczy że wpuszczę żywego wodzienia albo ochotkę również żywą bo czasami też tak im daje (2-3 razy w tygodniu).

Także moja praca nad akwarium została ograniczona do dawania jedzenia rybkom i przyglądania się temuż akwarium No i codzień rano macham test NO3 - acha sorki dziś po ponad 3 tygodniach nieczyszczenia zapchał się prefiltr na kubełku i deszczownica znacznie straciłą na wydajności a prefiltr się tak zassał - było pełno syfu i z 5 minut go czyściłem i znowu 2-3 tygodnie spokoju

Ponowię pytanie czy może to tak działać czy kupić jeszcze jakieś testy bo jakiś związek może nie być konsumowany przez rośliny i wpływać negatywnie na ich zdrowie - napiszę jeszcze że tak siępytam o te podmiankę czy nawet 10-20 procentowe odświeżenie ponieważ właśnie tak kojarzę że jak te 2 tygodnie temu podmieniłem wodę to rośliny przestały prakrycznie rosnąć a NO3 było po podmianie coś około 5 - może mniej.

Poradźcie coś

Wg mnie nie ma czemu się dziwić. Masz te 30 sztuk, ale niewielkie (rozumiem, że pawic nie masz, tylko drobnicę). Dla nich ten zbiornik jest wielki. Filtracja chodzi jak trzeba, roślinność swoje odciąga i gra.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Rozświetlone 240 12/07/2011 14:15 #37539

Racja Kamil i te wszystkie rybki ważą razem chyba tyle co dwie kupy pawicy Albo i jedna hehe

Najwyraźniem ma to tak działać to niech działa Pożyjemy zobaczymy, testy robił będę.

A tak poza tematem obsługije również jedną firmę która zajmuje się budową oczyszczalni wody - mają już kilkadziesiąt wykonań za sobą - nawet nie wiecie jakie było moje bardzo pozytywne zdziwienie jak mogłem sobie bardzo profesjonalnie porozmawiać z jednym z fachowców z tej firmy odnośnie filtracji - powiem jedno - w akwariach mamy małą oczyszczalnię ścieków No oczywiście mówię jeśli ktoś ma jeszcze denitryfikator A na pewno są tacy...
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 16/07/2011 18:18 #37733

Siema!!

Postanowiłem żę się tu odezwę w końcu mój temat I nikt ma mi nie wstawiać żadnych linków których sobie nie życzę!

A oto moje linki które sobie życzę!

A tu drugi:

NO3 - od miesiąca wody mie podmieniam i wczoraj słabiutkie 5 a dziś pokazywał wreszcie coś koło 7-9 myślę - oczywiście full dokładnie tylko w laboratorium ale myślę że ciagle około tych 5-10 się trzyma.

Zobaczymy co będzie bo śladami niektórych userów z pawiookie.pl zakupiłem tymczasowo do baniaka gibicepsa (ma około 4cm narazie i jest fajniuśki tylko chudzinka straszna - mam nadzieje że będize jadł - jest on już w akwa od czwartku a NO3 dopiero teraz jakby drgnęło).

Chanka ma 12cm i wydaje mi się że jest jej dobrze w akwarum jak na pierwsze minuty... Napiszę tylko że rybka jest z odłowu i nic więcej o niej nie wiem Ma piękne pomarańczowe końcówki płetw oraz nieco niebieskawo/błękitnych łusek na całym ciele z nastawieniem na tył i górną płetwę - zdjęcia tego nie pokazują ale postaram się o lepsze.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 16/07/2011 18:49 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 16/07/2011 18:47 #37740

Niekarm jej dzisiaj bo i tak masz inne male rybki wiec sama sie nakarmi pewnie w nocy jak zglodnieje
Jutro rano policz rybki czy cos niezniknelo i sprawdz jej brzuszek.
Daj jej jakis czas na zaklimatyzowanie sie i zobaczysz kto bedzie BOSS w akwa
Dobrze,ze ma duzo kryjowek w akwa gdyz one lubia w nich przebywac.
  • peterek
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.32 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.