piątek, sierpień 14, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rozświetlone 240 Ikan Bujuk
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rozświetlone 240 Ikan Bujuk

Odp:Rozświetlone 240 02/08/2011 09:08 #38293

Kamil - rosną?? - kabomby są jużtakie powykręcane bo te 50cm wysokości akwa to dla nich dużo za mało a jak je przyniosłem miały gdzieś 2/3 wysokości akwarium.

Mchy krwisto zielone a jawajski żonka co jakieś 2 tygodnie wyjmuje i obwija żyłką (cały jakby porasta korzeń) bo rośnie jak szalony.

Jeżeli chodzi o kryptokorynę to liście są już na powierzchni wody do połowy akwarium a od piasku widać dziesiątki nowych małych liści - gąszcz niesamowity się robi.
Mam zamiar jeszcze dukupić kryptokoryn bo fajnie rosną i zaciemniają baniak.

Anubiasy to będę musiał z tego jednego korzenia zdjąć bo tam było 5 mniejszych a teraz tak sięrozrastają że wchodzą jeden na drugiego i mają pełno nowych odgałęzień którę zapewne będę mógł niedługo poodcinać i przywiązać do inncyh korzeni w innych miejscach.

Nawet trawsko które przyniosłem ze sklepu naprawdę w marnym stanie chyba za 5zł kupiłem jedno z ostatnich już nie widać na nim brązowych śladów tylko ładne zielone liście i zaczyna rosnąć

Żabienica również dostała około 10 nowych liści ale jeden ma brązowy Jedyny liść w akwarium który nie jest zielony Opróćz tych na piasku co leżą "suche".

Dodatkowo postanowiłem zrobić z wody cherbatkę - celowo nie piszę lekką cherbatkę bo chcę mocną ) dlatego wczoraj dołożyłem wcześniej przygotowywany wywar z szyszek olchy (z 20 sztuk) no i włożyłem te szyszki. Dziś pójdę po następne bo tylko 20 nazbierałem i też przygotuje i tak co kilka dni będę wkładał - ciekawe kiedy będzie efekt którego oczekuję... Oczywiście pH mierzę codzień. Narazie nie ruszyło ale wczoraj dopiero wlałem i wsypałem szyszki i tylko 20sztuk bo nie chcę przesadzić. Dam znać o efekcie.

rmboss jeżeli chodzi o ruch wody to właśnie tak chciałbym zostawić - nic się na niej nie zbiera i pomyślę teraz o jakiejś roślinności pływającej bo przy lepszym świetle moze będzie lepiej. Jeżeli tylko ktoś mi potwierdzi że woda w ten sposób jest tak samo napowietrzana jakby bąbelki pływały po całym akwarium to będzie już połowa sukcesu i będę zadowolony ale chanka oddycha atmosferycznym a po inncyh rybach nie widać żadnej różnicy więc pewnie jest OK - nie wspomnę żę przy tylu bąbelkach wydobywających sięco widać na w/w filmie deszczownia stała się niesłyszalna.

Nie wiem jak z tym NO3 - mam nadzieje że nie spadnie bardziej i mam nadzieje że to wiaderko dwa na miesiąc będzie OK jeśli tyle będę podmieniał bo tak coś wyliczyłem po dwóch miesiącach obserwacji.

Się rozpisałem a tu pracować trzeba:p
Się rozpisałem
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 02/08/2011 13:13 #38308

To chyba super? Powinieneś utrzymać te 5 mg/l NO3, tylko tym co jest w zbiorniku. Ryby rosną, rośliny też. Odpadów jest więcej i odbiorców też. Możesz regulować poziom NO3 tylko ewentualną przycinką roślin, coby reszta rosła intensywnie jak teraz. Niby same wyhamują, gdy zabraknie azotu, ale nie o to chodzi. Jednak odświeżenie wody się przydaje. Bez podmian mogą ulec wyczerpaniu związki warunkujące przyswajanie innych, lub ich produkcję. Choćby KH, które pomaga nitryfikacji. Spadek twardości węglanowej może spowodować spadek wydolności biologii i tym samym mniejszą produkcję NO3. Dlatego też obserwujesz wzrost NO3 po podmiance. Tak mi się wydaje . Ale to nie problem, bo masz sporo wchłaniaczy azotanów, w postaci roślin. Więc podmianka pomaga też roślinom .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Rozświetlone 240 02/08/2011 17:51 #38330

kamyllo2 napisał:
hoćby KH, które pomaga nitryfikacji

Właśnie o to chodzi że mam bynajmniej aktualne testy na pH GH i KH.

pH utrzymuje się stabilnie na poziomie 7,6-7,8
jeżeli chodzi o GH i KH to obie oscylują na poziomie 19.

Wczoraj jak wrzuciłem te szyszki + wywar to widziałem na węglanowej spadek do 17 po jakichś 2 godzinach - wynik powtórzyłem i wyszło znowu 17 i nigdy tak nie spadało.

Dziś szyszek ani wywaru nie dolewam i zaraz sprawdzę pH KH i GH i podam wyniki. NO3 sprawdzę jutro albo pojutrze bo już tak często nie sprawdzam.

[quote]Dlatego też obserwujesz wzrost NO3 po podmiance[/quote
Właśnie po tej już nie zaobserwowałem tego wzrostu.

Kurcze jeżeli test wychodzi jakoś dziwnie (np NO3 20-30 zamiast 5-10) to zawsze powtarzam. A może był skok po "czymś" bliżej nieokreślonym i po paru dniach biologia (rośliny) sobie z nim sama/e poradziły?.

W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem - myślę że każdemu się to przyda i że czytając moje posty sam stwierdzi że z pawicami tak nie wyjdzie
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 02/08/2011 21:09 #38335

No z pawiczkami to raczej ciężko.
W każdym razie przyczyna wzrostu NO3 po podmiance nie wiąże się z KH. Taki spadek po szyszkach olchy to w zasadzie bez znaczenia jest. Musi o coś innego biegać.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Rozświetlone 240 02/08/2011 21:18 #38336

Nie miałem czasu wcześnie testów zrobić.

pH 7,6-7,8 czyli bez zmian
GH 19 czyli bez zmian
KH 16-17 czyli jakaś zmiana jest.

Będę dalej obserwował i pisał tylko czasu mało.... Wrzucę oczywiście jeszcze szyszki.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 03/08/2011 16:39 #38374

Witam,
dziś pH bez zmian za to KH i GH na poziomie 16 - coś zaczyna się ruszać (nigdy oba nie spadły poniżej 19).

Dałem dziś kolejną porcję - tym racej liście katepanga - najpierw wywar - liście zalane wrzątkiem i zostawione tak na dzień do ostygnięcia - zrobiły dużo bardziej brązową wodę niż szyszki olchy. No i dużo bardziej zrobiły herbatę z wody - dziś ale później i jutro zrobię testy i dam znać.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 03/08/2011 19:08 #38387

Weź stary w RO zainwestuj .Zakup znikomy dla twojego przepaśnego portfela.
Naprawdę wtedy wszystko wygląda łatwiejsze , aż się chcę bawić człowiek w "małego chemika".
Woda twarda jak choroba u Ciebie.
Dal PH dobrze , bo nic nie targa , ale gdybyś chciał coś więcej kombinować to obniż.
W twardzielu poza tym słabo garbniki i związki humusowe działają jak w ogóle.
Musi być woda na poziomie 8 Gdh ,inaczej efekt mizerny.
Nastąpi efekt strącania wapnia i magnezu.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Rozświetlone 240 03/08/2011 19:30 #38388

Czyli mówisz na nic mi te szyszki i liście - i tak w końcu będę miał problemy w w stylu nagłego spadku pH czy coś podobnego - lepiej z RO?

Nie przesadzaj tak z ym portwelem Teraz to nawet cieniutko jest - raz lepiej raz gorzej.....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 03/08/2011 19:54 #38391

corleone napisał:
Czyli mówisz na nic mi te szyszki i liście - i tak w końcu będę miał problemy w w stylu nagłego spadku pH czy coś podobnego - lepiej z RO?
Zasada jest taka jeżeli chcesz zakwasić wodę zmiękcz ją wcześniej.
U Ciebie nie musi być duży spadek wystarczy , że zjedziesz z twardością do 5-6 stopni KH i GH.

Nie przesadzaj tak z ym portwelem Teraz to nawet cieniutko jest - raz lepiej raz gorzej.....
Na zlocie chwaliłeś się , że czasami nie wiesz co $$$ robić....
happycrash-20110803-2.gif
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Rozświetlone 240 03/08/2011 20:00 #38394

Rysiek napisał:
Na zlocie chwaliłeś się , że czasami nie wiesz co $$$ robić....

Ja????? Niemożliwe.... Chyba z kimś innym pomyliłeś
Chyba że nic a nic nie pamiętam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.