poniedziałek, sierpień 03, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus

Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 16/10/2007 20:17 #714

Pragnę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w trzymaniu pielęgnicy cytrynowej razem z pielęgnicą pawiooką. Posiadałem wcześniej zbiornik o pojemności 540l (150x60x60). Były w nim wymienione pielęgnice. W sumie cztery cytrynki wielkości 20cm i podobne pawice, również 4 szt. Właściwie pawiczki były całkowicie zdominowane przez Amphilophus citrinellus. Różnice w temperamencie tych gatunków są znaczne. Zadziorne i dość energiczne cytrynki + majestatyczne i powolne pawiczki, które ograniczały się jedynie do odpierania ataków. Pielęgnica cytrynowa prezentuje silny terytorializm. Dominujący samiec tego gatunku podporządkował sobie inne rybcie i zagarnął praktycznie całą powierzchnię dna. W ten sposób ograniczył przestrzeń życiową pawic do górnych i środkowych części zbiornika. Ponadto z wymienionej grupy żółciaków dobrała się para. Może trzymanie jednego osobnika tej jaskrawej rybki z pawiczkami miałoby lepsze rokowania?. Innym rozwiazaniem jest, być może, zastosowanie większego akwarium. Jednak pragnę przestrzec osoby zainteresowane wspólną hodowlą tych gatunków w akwarium o wspomnianym litrażu. Pozdrawiam...

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 17/10/2007 12:05 #734

A to był na pewno Amphilophus citrinellus czy też A. labiatus? Ryby bardzo podobne, labiatus czerwieńszy i większy rośnie, zdecydowanie też agresywniejszy (przydomek \"Red devil\" nie wziął się z powietrza).
Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 17/10/2007 12:17 #736

Nie wiem jak wygląda sprawa mieszania gatunków o których jest tutaj mowa ale wiem napewno, ze nie mozna mieszac pawiookiej z clariasem pawiookie.pl/index.php?option=com_kunena...689&catid=25 musialem odrazu go usunac po tym jak atakowal moje pielegnice. Mlode pielegnice po 4 - 6cm sa zwinne i clarias nie ma szans... lecz z duzymi sztukami dopada je i gryzie. W obsadzie mojego akwa na 240L beda tylko 2 pawiookie (dorosle) plus glonojad.... Nie mam zamiaru juz mieszac i kombinowac...
  • jacekns
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 17/10/2007 13:19 #740

Jestem pewny, że cytrynowa.

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 17/10/2007 13:25 #741

Echindorus napisał:
Jestem pewny, że cytrynowa.

Nad jedną i drugą bardzo poważnie się zastanawiałem (tzn one czy oskary) - stanęło w końcu na oskarach. Cytrynki ładne, pasujące mi bardzo kształtem ciała i charakterem, ale monstrualna wielkość guza tłuszczowego u samca mnie zdecydowanie odrzuca..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 17/10/2007 17:50 #744

red devil rosną szybciej niż oscary i w jednym zbiorniku zwykle zabijają pawiookie
  • tratox
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 24/10/2007 17:30 #883

z tymi cytrynkami i pawiookimi to różnie bywa ,osobiście miałem pawiooką która biła cytrynówkę swojego rozmiaru ,choć widziałem i cytrynówki bijące pawiookie ,wszystko zależy do danej ryby ,co do a.labiatus to są raczej nie dostępne w Polsce zazwyczaj same cytrynówki
  • perun28
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 24/10/2007 21:56 #887

perun28 napisał:
(...)co do a.labiatus to są raczej nie dostępne w Polsce zazwyczaj same cytrynówki

Jedyne - a i tego nie jestem pewien - widziałem kiedyś w warszawskim zoo - chyba że cytryny potrafią dorosnąć do blisko pół metra, a kręciły się tam takie samce

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 11:30 #891

a miały guzy tłuszczowe??, z tego co mi wiadomo to a.labiatus rosną mniejsze niż a.citrinellus .i ogólnie z całego rodzaju amphilophus jedynie a.chancho rośnie do pół metra,ale z kolei ten gatunek nie jest żółty ani pomarańczowy ,szkoda ,że nigdy nie byłem w zoo wawie i nie widziałem tych ryb ,może ktoś ma zdj??
  • perun28
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 13:03 #893

perun28 napisał:
a miały guzy tłuszczowe??, z tego co mi wiadomo to a.labiatus rosną mniejsze niż a.citrinellus .i ogólnie z całego rodzaju amphilophus jedynie a.chancho rośnie do pół metra,ale z kolei ten gatunek nie jest żółty ani pomarańczowy ,szkoda ,że nigdy nie byłem w zoo wawie i nie widziałem tych ryb ,może ktoś ma zdj??

Miały, i to bardzo duże. Muszę pogrzebać po swoich danych, bo do tej pory byłem przekonany, że to labiatus rośnie większy. Pewności nie mam, bo przymierzałem sie do tych ryb jedynie tak na oko, bez jakiegoś szczególnego wczytywania.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.