czwartek, listopad 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 20:23 #900

jak miały guzy to na pewno cytrynki ,labiatus różnią się właśnie tym ,że nie mają,tak czy siak pół metra to niezłe okazy ,masz może jakieś zdj??pozdrawiam
  • perun28
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 20:30 #901

perun28 napisał:
jak miały guzy to na pewno cytrynki ,labiatus różnią się właśnie tym ,że nie mają,tak czy siak pół metra to niezłe okazy ,masz może jakieś zdj??pozdrawiam

Zdjęć nie mam, akwarium też już pewnie w takiej obsadzie nie istnieje, bo to już sporo lat temu było. Osobna sprawą jest to, czy podpisy przy zbiorniku miały sens, grzebałem dzisiaj po necie w poszukiwaniu informacji - i wszystko wydaje się potwierdzać, że masz rację Cytryny, a nie labiatus.. Heh, do tego dochodzi jeszcze zamieszanie, jeśli idzie o kolorystykę i obecność hybryd.. Zgłupiałem już kompletnie.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 20:37 #902

no właśnie cytrynki mają polichromatyczne ubarwienie i praktycznie każda wygląda inaczej ,ale na szczęście w Polsce występują same czyste cytrynówki ,lub labiatus chociaż te drugie nie były już dawno sprowadzane.p.s na stronie www.flower-horn.de są zdjęcia fajnego zbiornika chyba 900 l z parą pawiookich tigerów i właśnie cytrynówką trzeba trochę poszperać żeby znaleźć ale warto ,pozdrawiam
  • perun28
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 25/10/2007 22:53 #904

cytryniki i inne:
www.geocities.com/josh_shilling/cichlids_shedd_aquarium.html

(poprawiłem link - Rafał)<br><br>Edytowany przez: Rafal, w: 2007/10/26 08:19

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 02/12/2007 12:04 #1987

Oto moje doświadczenia z Amphilophus citrinellus..najpierw mieliśmy jedną młodą cytrynkę w baniaku 400 l. i postanowiliśmy dokupić jeszcze jedną.Udało nam się kupić jeszcze jedną dorosłą przepiękną 20 cm.Przez parę dni był spokój dopóki się nie oswoiła. Potem była już tylko kompletna demolka.Wyrywała rośliny,ustawiała dekoracje według siebie i .. goniła mniejszą cytrynkę przez tydzień chyba.Jeśli chciała ją dopaść to szukała tak długo aż znalazła.Potrafiła wejść za nią do wszystkich siedmiu jaskini w akwarium byle ją dopaść.Raz nawet gdy włożyłam rękę do akwarium ugryzła mnie do krwii.Musieliśmy ją niestety oddać pomimo jej niewątpliwego piękna.Mniejsza cytrynka urosła i to jest cytryn;) bo ma guz tłuszczowy.Co do tamtej nie jestem pewna czy to nie był Red Devil.Bo to była naprawdę wredna ryba..diabeł wcielony.Do cytryna dołączyły też trzy oskary.Na początku było trochę wojny ale jest ok. tolerują sie wzajemnie.Cytryn ma respekt przed oskarami.I to one są górą.Młoda cytryna się dostosuje ale z dorosłą może być trudniej..
  • Insomnia
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 02/12/2007 12:13 #1989

Insomnia, jak znajdziesz chwilę czasu - pstryknij swoje zwierzaki i pokaż w galegii.. Cytryna też

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 02/12/2007 17:21 #1995

na twoim miejscu brał bym pod uwagę opcję ,że gdy cytrynowa urośnie to spokojnie pobije albo nawet zabije pawiookie
  • perun28
  • Użytkownik

O:Amphilophus citrinellus + Astronotus ocellatus 02/12/2007 21:27 #2012

Narazie jest wielkości pawiookich jeśli cytryn zacznie je w jakiś sposób dręczyc poprostu będę zmuszona go oddać.Na chwilę obecną jest ok.Obserwuję czy się nie biją.
  • Insomnia
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.48 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.