poniedziałek, sierpień 03, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus

Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 16/10/2007 20:38 #715

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w trzymaniu arowany z pawicami, to proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Zastanawiałem się nad zakupem tej rybci (czerwonej) i trzymaniem jej z pawiczkami. Nie wiem jak szybko rośnie. Miałem chęć na wspólną hodowlę, do osiągnięcia przez arowanę odpowiednich rozmiarów(jak na możliwości mojego zbiornika). Widziałem jak dostojnie się prezentuje w akwarium, stąd moje pytanko. Literatura w tym temacie nie daje mi szans:
afish.us/?gatunki Pozdrawiam...
www2.wbs.ne.jp/~arowana/egallery.htm<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/10/16 21:00

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 16/10/2007 21:09 #717

Sam mam ochotę na arowany, ale imo mój zbiornik jest dla nich za mały.. Założyłem sobie, że dopóki nie będę miał powierzchni dna o wymiarach 4x1,5 metra, to mam nawet na nie nie patrzeć. W mniejszych ryba sprawia wrażenie \&quot;obłąkanej\&quot;, pływając szybko w te i we wte..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 17/10/2007 22:14 #749

Rafal napisał:
Sam mam ochotę na arowany, ale imo mój zbiornik jest dla nich za mały.. Założyłem sobie, że dopóki nie będę miał powierzchni dna o wymiarach 4x1,5 metra, to mam nawet na nie nie patrzeć. W mniejszych ryba sprawia wrażenie \&quot;obłąkanej\&quot;, pływając szybko w te i we wte..

Rafał

Przejrzałem ten wątek do końca i zauważyłem, że tamtejsi akwaryści (Japończycy chyba), nie mają tylu skrupułów. Na samym dole są prezentacje ich zbiorników. Normą jest trzymanie 10 szt w 800 litrach. Oni tam chyba strasznie boją się pustej przestrzeni?
  • King
  • Moderator

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 18/10/2007 06:45 #750

King napisał:

Przejrzałem ten wątek do końca i zauważyłem, że tamtejsi akwaryści (Japończycy chyba), nie mają tylu skrupułów. Na samym dole są prezentacje ich zbiorników. Normą jest trzymanie 10 szt w 800 litrach. Oni tam chyba strasznie boją się pustej przestrzeni?

Bo sami mieszkają w pokoju o powierzchni, którą chciałbym przeznaczyć dla arowan.. 10 sztuk w 800 litrach? To wygląda jak wirująca zawartość konserwy

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 28/10/2007 09:32 #931

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 28/10/2007 14:36 #935

Witam!
Własnych doświadczeń z tymi \&quot;rybkami\&quot; nie mam (co nie znaczy że bym nie chciał ) ale sam jakoś sceptycznie podchodzę do mieszania w akwa gatunków tak agresywnych ryb:S
To mi trochę pachnie większą ilością wody poza zbiornikiem niż w środku;)

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 28/10/2007 23:29 #945

osobiście skorygował bym troszkę ostatnią wypowiedź ,otóż pawiookie zaliczył bym do ryb maksymalnie średnio agresywnych ,a arowany amerykańskie do nieagresywnych ,jedynie azjatyckie arowany są agresywne ,także łączenie tych 2 gatunków w odpowiednim akwarium to żaden problem wystarczy poprzeglądać zagraniczne fora na których jest dużo zdjęć takich obsad ,pozdrawiam
  • perun28
  • Użytkownik

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 29/10/2007 13:15 #947

Witam.
Jak juz wspomniałem nie mam własnych doświadczeń z arowanami i przepraszam za moją niekompetentną wypowiedź
Sam pawiookie też tak oceniam,choć w czasie tarła wychodzi z nich djabełek:evil: Tak czy inaczej temperamentu tych ryb się nie zmieni i to właśnie dało mi podstawy do tego typu wypowiedzi.
Pozdrawiam, Matys.

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 30/10/2007 08:52 #956

witam ,ja również nie hodowałem arowan ale znam kilka osób które je miały i swą wiedzę opieram na ich doświadczeniach ,p.s w poprzednim poście zapomniałem dodać ,że arowany amerykańskie są agresywne względem siebie ,pozdrawiam
  • perun28
  • Użytkownik

O:Osteoglossum Bicirrhosum+Astronotus Ocellatus 30/10/2007 09:09 #957

Zastanawia mnie ten akapit:

\&quot;Umieszczenie wraz z AROWANAMI innych pielęgnic lub dużych brzanek kończy się ich uduszeniem. AROWANA toleruje ich pobyt przez kilka najwyżej kilkanaście dni, następnie łapie je za głowę i pływa po akwarium do czasu, aż ofiara przestanie dawać oznak życia, następnie uduszoną rybę porzuca, nie interesując się nią więcej.\&quot;

Może się ktoś do tego ustosunkować?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.