poniedziałek, sierpień 03, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Uaru amphiacanthoides + oscary??
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Uaru amphiacanthoides + oscary??

Uaru amphiacanthoides + oscary?? 21/10/2007 14:37 #816

Witam czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat takiego połączenia?? Czy zna ktoś charakterek Uaru??
  • Mesiek
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 07/11/2007 22:55 #1126

widziałem jak ktoś trzymał uaru z paletkami, są to raczej spokojne rybki więc do pawiookich nie bardzo
  • tratox
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 09/11/2007 00:15 #1159

Nie trzymałem tych rybek, ale z literatury wynika, że raczej nie pasują.

info.biotopy.pl/artyku%C5%82y/Uaru_amphiacanthoides

www.akwar.net/spis-ryb/Uaru-amphiacantho...;<br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/09 00:18

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 09/11/2007 00:24 #1160

Gdzieś jeszcze czytałem, że ma duże wymagania co do jakości wody. Może raczej hodowla z paletkami???Kurcze....ale pomysł właściwie w dużym akwarium paletki + pawiookie:woohoo:<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/09 00:27

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 09/11/2007 07:20 #1162

Paletkowcy Cię zaraz zjedzą Nawet za to, że Ci przez myśl przeszło
  • Monika
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 09/11/2007 14:58 #1172

same pwaiookie posikały by sie chyba ze smiechu widząc w swoim zbiorniku paletki(już to widze pawiooka wali bąki i puszcza tekst zobaczymy ile płaska wytrzymasz heh)
  • tratox
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 09/11/2007 15:03 #1173

Bądźmy mili - szkoda naleśników
  • Monika
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 10/11/2007 12:51 #1178

No właśnie, z tymi naleśnikami za wiele zachodu, wiecznie im coś nie pasuje:laugh: , a jak im kranóweczki dolejemy, to od razu się zapowietrzają

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 10/11/2007 14:26 #1180

Do końca tak nie jest. Kilku domorosłych filozofów mających po kilka ( 4-7 ) i piszących swoje wywody potrafi z tej ryby zrobić potwora, przy którym stajesz się niewolnikiem akwarium, ostatni przykład: nalał wywaru z kory dębu (przesadził) i napisał że po korze może wystąpić przyducha.
kazik
  • kazik
  • Użytkownik

O:Uaru amphiacanthoides + oscary?? 10/11/2007 18:57 #1182

Kiedyś trzymałem paletki i miałem z nimi kłopoty. Właściwie to kilka razy próbowałem sobie z nimi \&quot;poradzić\&quot; i z różnych względów mi nie wyszło. Dzisiaj twierdzę, że wynikało to z braku doświadczenia i cierpliwości. W teorii pasja ma to do siebie, że właściwie nie zna granic. W praktyce mogą je wyznaczać między innymi chęci i sytuacja materialna. Osobiście uważam, że założenie i utrzymanie we właściwej kondycji akwarium morskiego byłoby ukoronowaniem mojego hobby. Jednak wiem, że nie mam na to wystarczającej wiedzy, czasu i pieniędzy. Nie chcę polemizować, który z gatunków jest lepszy, ponieważ uważam, że każdy jest wart poświęcenia uwagi. Jednak wiem, że paletki są rybkami stosunkowo delikatnymi. To samo słyszałem o UARU. Przygotowanie odpowiedniej wody wiąże się z tym o czym pisałem wcześniej ( zakup odczynników, dodatkowy zbiornik na wodę- filtr osmotyczny, miejsce w domu + czas na obsługę itd.) W sytuacji kiedy znajdziemy te wszystkie elementy i dołożymy do tego trochę euro, to jestem zdania, że w zbiorniku można trzymać razem wiele pielęgnic i nie tylko. Należy tylko wybrać odpowiednio duży zbiornik. Tak więc dyskusja nad towarzystwem innych zwierząt dla określonego gatunku ryb jest uzależniona od ww czynników (oczywiście nie twierdzę, że właściwe i możliwe jest trzymanie ryb o zupełnie innych wymaganiach środowiskowych i pokarmowych). Zakładam, że wszyscy, którzy chcą uzyskać informacje o towarzystwie dla swoich ryb biorą pod uwagę własne zbiorniki (możliwości). Kurcze, przecież jeśli ktoś zapytałby się, czy pawiooka i Uaru (paletka)mogą pływać w jednym zbiorniku o pojemności 20000 litrów to jak byście odpowiedzieli??
Może jednak dla uaru lepszym towarzystwem byłyby paletki?

Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/10 18:59<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/10 19:01
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.