sobota, listopad 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus

Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 15:29 #34382

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu obserwuje i czytam forum "Pawiookie.pl" i stwierdzam, że portal jest olbrzymim skarbcem wiedzy na temat akwarystyki również dla hodowców innych ryb Pielęgnicowatych niż Pielęgnica Pawiooka. Chciałbym przedstawić mój problem.
Jestem miłośnikiem ryb pielęgnicowatych ameryki południowej (również Pielęgnicy Pawiookiej). Niestety ze względów gabarytowych mojego mieszkania nie mogę założyć zbiornika odpowiednio wielkiego dla Oscarów. Obecnie noszę się z zamiarem założenia akwarium 300 litrów dla pielęgnic ameryki południowej o mniejszych niż Pawiookie rozmiarach. I tu moje pytanie: Czy mógłbym założyć nowy temat, w którym chciałbym umieścić relację z zakładania zbiornika 300 litrów dla innych pielęgnic niż pawiookie. Wiem, że Portal Pawiookie.pl jest portalem tylko o Oscarach, ale ryby które chcę hodować to ryby z tego samego biotopu co Astronotus ocellatus i dla tego uważam, że nie będzie błędem jeśli na tym portalu znalazł by się temat poświęcony zakładaniu zbiornika dla innych pielęgnic.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i zgodę moderatorów i użytkowników.

Tomasz
  • Yrcztk
  • Użytkownik

Odp:Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 17:52 #34383

Wg mnie pomysł bomba. Alternatywne wyjście,dla tych,którzy chcą,a nie mają warunków.
Gratuluję zdrowego podejścia do hodowli i jak najbardziej popieram pomysł,a nawet widzę potrzebę napisania takiego postu. Sam trzymam dwie sztuki w 240l i widzę,że nie był to najlepszy pomysł. Niech coś takiego powstanie, może ograniczy to kupowanie pawiookich w ślepym szale
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 18:31 #34384

Również jestem za
U mnie w tej chwili stoi 6 zbiorników ( 3 w lecznicy i 2 w domu)
Od kwietniu przeprowadzka do nowego mieszkania i my i pawie które teraz kiszą się w 280 zbiornik 850 już zamówiony i zamierzam tam trzymać prócz pawic oczywiście, inne mniejsze pielęgnice więc temat się przyda
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin
Ostatnio zmieniany: 05/03/2011 18:33 przez widmin.

Odp:Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 19:16 #34386

A ja myślę,że nie ma problemu z założeniem nowego tematu ponieważ jest taki dział-INNE.
Ale co do galerii to niech Pawiookie.pl zostaną tym czym są.
  • SG1
  • Użytkownik

Odp:Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 20:16 #34387

Nie widzę problemu, aby wątek taki powstał w dziale:
Forum / Kategorie / Inne ryby.
Czy to będzie zastępstwo za pawiookie, czy dodatek do nich, pod tą kategorię pasuje.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Inne pielęgnice niż Astronotus ocellatus 05/03/2011 21:40 #34389

Dziękuję wszystkim użytkownikom za zrozumienie mojego problemu. Rozumiem, że otrzymałem błogosławieństwo do napisania postu w dziale "inne ryby". Nie chciałbym zmieniać założeń jakimi kierowali się twórcy portalu dlatego wolałem spytać. Równocześnie jestem przekonany, że nie jestem jedynym hodowcą mniejszych pielęgnic ameryki południowej, który często zagląda na "Pawiookie.pl" i czerpie z niego cenne informację.

Pozdrawiam Tomasz
  • Yrcztk
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.