sobota, listopad 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak ożywić dział giełda
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak ożywić dział giełda

Odp: Jak ożywić dział giełda 07/07/2013 16:02 #48021

Nie chce mi się pisać o co.
Zainteresowani wiedzą.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Jak ożywić dział giełda 07/07/2013 17:22 #48022

King napisał:
Beni182 napisał:
Problem w tym ,że czy się zastosuje do reguł czy się nie zastosuje to i tak w obecnej formie nie sprzeda.

Czemu nie? Wystaw stadko ładnych ryb w rozsądnej cenie to zobaczymy. Szkła 160 litrów za 500 pln, albo brudasów po stówę od sztuki, nikt nigdzie nie sprzeda. Problem nie tkwi w formule giełdy, tylko w braku zrozumienia, że to kupujący określa cenę i może ona być maksymalnie taka jaką kupujący zaakceptuje. I, ups... nie jest ona ceną zakupu ryb + żarcie za pól roku + prąd za pól roku + coś tam jeszcze muszę zarobić. Czasem jest po prostu 1 pln i już.
Nie jesteśmy portalem aukcyjnym, handlarzynom wara. Sprzedajesz? Postaraj się i jeszcze fajną cenę zaproponuj... Nie? Allegro czeka. Tam możesz być uparty, jak gość co od pól roku parę Auranti za pincet chce opylić i wyraźnie nie kuma czemu nie idą

Rozumiem już ,że zmian nie będzie.Może tylko jeszcze wyjaśnię o co mi chodziło.Bo z wypowiedzi kolegi Kinga wnioskuję ,że nie do końca zostałem zrozumiany.

Nie zależało mi na tym ,żeby zrobić tu allegro.

NIGDY MI NIE ZALEŻAŁO NA ZARABIANIU NA RYBIE KTÓRĄ CHOWAŁEM,BARDZIEJ ZALEŻY MI ,ŻEBY TRAFIŁA W DOBRE RĘCE A UŻYTKOWNICY TEGO PORTALU TO W WIĘKSZOŚCI DOŚWIADCZENI HODOWCY(duże litery ,żeby podkreślić myśl przewodnią/to nie krzyk).

Uważam ,że miło by było czasami jakąś fajną rybkę/roślinę/sprzęt kupić/sprzedać w gronie chociaż trochę znanych osób.

Dlatego tu nikt nie sprzeda nic,że zwyczajnie nikt nie odwiedza działu giełda.Wstawiłem tam kilka razy ogłoszenia i nawet odsłon nie było, a cena nie była wygórowana bo jakieś 30 Pln z tego co pamiętam za akurat ładną rybę z którą nie miałem co zrobić bo obsada dorastała.

Efekt jest taki ,że było już opisywane na tym forum zabijanie ryby żeby zrobić zdjęcia zębów, bo zwyczajnie nie było co z nią zrobić.Szkoda trochę...
  • Beni182
  • Użytkownik

Odp: Jak ożywić dział giełda 07/07/2013 18:08 #48023

Więc skoro nie chce Ci się pisać ,to po co bijesz piane ? Z tego co zauważyłem masz do wybory trzy opcje

-podążać drogą buntownika i zostać zbanowanym

- dostosować się do zasad

-założyć własne forum

Druga opcja wydaje się sensowna.
Ostatnio zmieniany: 07/07/2013 18:11 przez Przemek Wieczorek.

Odp: Jak ożywić dział giełda 07/07/2013 21:42 #48024

Beni182 napisał:

Rozumiem już ,że zmian nie będzie.Może tylko jeszcze wyjaśnię o co mi chodziło.Bo z wypowiedzi kolegi Kinga wnioskuję ,że nie do końca zostałem zrozumiany.

Nie będzie, ale nie z powodu przyczyn, które podajesz. Tak, jak to nakreśliłeś już tu było - kilka lat. Nawet zasady tego działu forum były *bardzo* podobne do tego, co nakreśliłeś. Problemem był fakt, że grubo ponad połowa umieszczających ogłoszenia miała te zasady głęboko, gdzieś za drugim czy trzecim zakrętem.. Efektem były wątki-potworki, gdzie zainteresowani umieszczali krótkie pytania, dostając zdawkowe odpowiedzi, które rodziły kolejne pytania. Wątki wymagały moderowania - wbrew pomysłom niektórych userów moderatorzy tutejsi to raczej dość zapracowani ludzie, zdecydowanie nie znajdujący ukojenia w czatowaniu na pomyłki i odstępstwa od ustalanych zasad. Zespół nasz był generalnie tym działem zmęczony - bo generował niepotrzebną robotę. Stąd formalizacja ogłoszeń.

Popularność działu 'Giełda'. Nasze ryby są duże, mają opinię agresywnych, wymagają dużych zbiorników, do tego w handlu detalicznym są rybami tanimi. Nie są chodliwym towarem. Większość użytkowników portalu ma własne ryby, Ci świadomi rzadko rozszerzają stada. Jedyni potencjalni kupcy to Ci, którzy stracili obsadę (rzadkość, pawiookie to dość twarde ryby) lub Ci, którzy trafili tu po wiedzę *przed* kupnem ryb (jeszcze większa rzadkość, przyczyny zahaczają o naturę ludzką). Do tego to, co wspominał Marek - część z ogłoszeń przypomina próbę szukania przysłowiowego jelenia.

Podsumowując - przerabialiśmy taką formę, nie sprawdziła się.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Jak ożywić dział giełda 07/07/2013 23:21 #48025

Zresztą, lepiej się wymienić za coś, czy oddać rybę na forum lokalnym, niż rozkminiać wysyłkę dużych ryb przez pół polski.
  • deadend
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.